25/02/2026
Винаги се вълнувам, когато създавам ново видео за канала. Нямам търпение да го направя, да го кача, споделя и да преживеете моите споделени моменти. Интересното е, че когато съм на живо, правя преходите, снимането и усещането от преживяването – не е същото. Понякога не можеш да се насладиш на момента.
Когато си на ръба на силите и не си пил вода, защото ти е свършила, влизаш в режим оцеляване. Но това те кара да се замислиш колко неща приемаме за даденост и защото си мислим, че там, където е текло, пак ще тече. В такива моменти разбираш от колко малко имаш нужда и битките за доказване изведнъж спират.
В такива моменти е трудно да мислиш за видеография, но понякога тези моменти тренират силата и волята. Знаеш, че трудното все пак ще свърши. И когато се прибереш, тялото ти се успокоява. Тогава всичко, което си преживял – битките със себе си, които си водил и си устоял – ти дава смисъла, енергията и благодарността към себе си.Чувствата и емоциите, които напират в тези моменти, са толкова силни.
Това видео го правя от 2–3 седмици. Не искам да го претупам, искам да предам емоцията без думи. Това е висш пилотаж. За това го оставям за другия ден, гледам, чувствам дали ми дава това усещане.
Тук изразните средства са музиката, човекът в кадър, красотата и мащабът на планината. Това е едно огледало към себе си, да се видя буквално отгоре и отстрани. Ще се радвам на обратна връзка за видеото – какви емоции предизвиква, какво оставя във вас, също така задържа ли вниманието ви да го изгледате. Музиката харесва ли ви, докосва ли ви.
Ако напишете коментара си в YouTube, това ще помогне на видеото и на канала да достигне до повече хора. Така че ще ви бъда благодарен, ако го направите там. Също така чувствайте се свободни да споделите видеото, за което също ще съм благодарен.
"В това видео ще споделя с вас красотата и тишината на зимна Рила. Ще видите невероятни панорамни гледки от връх Мечит, заснети с дрон, и един личен поглед к...