25/05/2026
Glavni imam našeg Medžlisa, Safet-ef. Pozder jutros je upriličio svečani prijem za Ahmeda Islamovića, polaznika mekteba Prozor koji je jučer na mektebskom takmičenju na nivou Rijaseta u Sarajevu osvojio drugo mjesto. Prijemu je prisustvovao i muallim mekteba Prozor, Nihad-ef. Ahmetović kao i Ahmedov otac, Elmin Islamović.
Safet-efendija najprije je čestitao Ahmedu na prvim mjestima koje je zauzeo u Prozoru i Mostaru te na drugom mjestu u Sarajevu, istakavši da je ovo do sada najveći uspjeh našeg mekteba ali i veliki podstrek drugoj djeci i roditeljima da se uz rad, trud i disciplinu uspjeh može postići i u maloj sredini.
Nihad-efendija je kazao da je Ahmed redovan i marljiv polaznik mekteba koji na svakom času i u svakoj lekciji traži dodatno objašnjenje i postavlja dodatna pitanja kako bi naučio više.
Ahmedov otac Elmin se zahvalio glavnom imamu i muallimu na pažnji i vremenu koje posvećuju Ahmedu. Kazao je da Ahmed od malih nogu pokazuje želju da uči i napreduje te da mu oni kao roditelji pružaju maksimalnu podršku, ne žaleći ni vrijeme ni potrebna sredstva u tom smjeru.
Na kraju, Ahmed je kazao kako je sretan zbog svog rezultata i uspjeha koji je postigao, ali i odlučan da i dalje uči i postiže još bolje rezultate i uspjehe.
Glavni imam je, u ime Medžlisa, novčano nagradio Ahmeda i njegovog muallima i poželio im još mnogo uspjeha i dobrih rezultata.
Podsjećanja radi, Ahmed je peti razred osnovne škole i na mektebskim takmičenjima na nivou Medžlisa i Muftijstva, u Prozoru i Mostaru, u kategoriji Test opšteg znanja - II nivo osvojio je prva mjesta, dok je u Sarajevu na nivou Rijaseta u istoj kategoriji bio drugi.