28/09/2021
Jeste li otrgali? 🍇
Sarajevski list 1909 godine.
Nagrađivanje vina.
11.ovog mjeseca sastalo se u zgradi kotarskog ureda povjerenstvo za nagrađivanje vina u kojemu bjehu M.Murko, kotarski predstojnik, J.Waschkau, privredni nadzornik iz Mostara, T.Vlajo,poreznik i dr.Osim toga bješe prisutno i mnogo seljaštva iz gotovo svijeh sela i naši mnogi građani. Vinom bijahu zastupana ova mjesta : Ljubuški,Radišići,Grab,Humac,Studenci,Muđugorje i dr. U svemu je bilo na izboru 58 crnih vina i 34 bijela.Kao najbolje bijelo vino pronađeno je vino Marijana Sivrića iz Međugorja, Stanka Vasilja iz Međugorja i vino franjevačkog samostana u Humcu. Nagrade za šiler odnesoše vina Stanka Vasilja iz Međugorja i vina Ante Sušca iz Studenaca. Crno vino Jovana Tanića ( Ercega ) iz Graba odnese prvu nagradu.