19/12/2025
PREA MICI PENTRU JOCURILE DE CULISE
Nu am prins Craiova Maxina, dar aseară am avut impresia că văd un joc desprins din povestirile părinților. Asta in ceea ce privește jocul arătat de Universitatea Craiova. În ceea ce privește arbitajul, m-am teleportat în urmă cu peste 20 de ani, când în campionat, intr-un meci cu Dinamo s-a prelungit partida cu peste 15 minute pentru că trebuia să câștige Dinamo.
Sunt mulți care spun că e de vină echipa că nu a ținut rezultatul. Dar când joci cu mult peste nivelul tău, faci un joc bun, dar constant se fluieră împotriva ta, când se dau 8 minute de prelungire și se lasă jocul încă 7 peste cele 8, oricât ai vrea, oboseala fizică și psihică vor juca împotriva ta.
Cred că echipa trebuie felicitată, încurajată și sfatuită să aibă răbdare și să se "razbune" pe teren: să ia campionatul și anul viitor să câștige toate meciurile în Europa chiar dacă vor juca și împotriva jucătorilor din culise.
Pentru atitudine și dăruire merită aplaudați!
P.S. Nu știu dacă se poate, dar ar merita acționat în judecată arbitrul, măcar pe civil!