12/04/2026
Podsumowanie wiosennej sesji przedszkolnej.
Dziękuję wszystkim rodzicom za piękne przygotowanie dzieci do zdjęć oraz za zgody na publikację wizerunku. Bardzo chętnie poczytam w komentarzach, czy sceneria i zdjęcia się Wam podobały oraz czy macie jakieś uwagi lub propozycje na następne sesje.
Niektórzy fotografowie nie lubią krytyki, a ja chętnie jej słucham (oczywiście jeśli jest konstruktywna i cos wnosi). Często dowiaduję się wtedy, na co moi odbiorcy zwracają uwagę, a do czego ja jej nie przywiązywałam. Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby się teraz doszukiwać, co mogłabym zrobić inaczej. Liczy się ogólny odbiór.
Na co na pewno zwrócę uwagę:
- na to, żeby dziecko czuło się dobrze i miało frajdę, że robimy zdjęcia- rozmawiamy, wygłupiamy się, pomagam w pozowaniu i nigdy nie zmuszam jeśli dla dziecka to zbyt stresujące, a na koniec każdy model dostaje drobną nagrodę
- na stworzeniu pięknej scenerii- swoje scenki buduję dużo wcześniej (około 2 miesięcy wcześniej), najpierw w głowie, później na testach domowych- dobieram dodatki tak, żeby zapewnić różnorodność kadrów,
- na to, żeby moi modele nie mieli zaczerwienionych nosów, czy uszów lub zasinionych palców- to częsty błąd początkujących fotografów. Wyrównanie koloru skóry, to podstawowa dla mnie czynność przy portretach,
- na kontakcie z rodzicami- żebyśmy wspólnie mogli zadbać o harmonię na zdjęciu- informuję jak będzie wyglądała scenka, jak najlepiej ubrać dziecko, to pomaga nam otrzymać piękne kadry
- na tym, żeby rodzic sam zdecydował czy i które ujęcie chce zakupić- galeria online z hasłem dostępu, to prawie jak zakupy online- wrzucasz do koszyka tylko to co Cię interesuje i tylko za to płacisz.
Jeśli w przedszkolu Twojego dziecka szukacie fotografa, napisz do mnie, a ja przedstawię ofertę.
A moich Odbiorców bardzo proszę o udostępnianie postu, żeby mógł dotrzeć do jak największej liczby rodziców i wychowawców, którzy być może poszukują fotografa do swojej placówki ❤️