16/12/2023
Czy Wam też gdzieś uciekła połowa grudnia? Ja nie mam pojęcia co się z nią stało. Mam wrażenie, że dopiero zaczął się adwent, a okazuje się, że zaraz się kończy. Do Wigilii został tylko tydzień.
Życzę Wam abyście w tym intensywnym czasie przygotowań znaleźli chwile by zwolnić i nacieszyć się tym wyjątkowym czasem ❤️
Szczerze mówiąc to bardzo nie lubię tego hasła "Święta, Święta i po Świętach", bo wprowadza właśnie takie poczucie pędu i jakieś presji żeby szybciej, żeby więcej, żeby bardziej. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.
W tym roku zamiast w/w utartego sloganu wprowadzam u siebie hasło Święta, Święta i jeszcze raz Święta. A za tym hasłem idzie zdecydowany umiar w przygotowaniach, spędzaniu czasu na kupowaniu prezentów i szykowaniu jedzenia czy sprzątaniu. Robię tym samym miejsce na to co liczy się dla mnie najbardziej - chcę się zatrzymać, dostrzec i docenić to, kogo i co mam wokół siebie.
Życzę Wam na ten tydzień spokoju i umiaru ❤️
Justyna🍀