06/06/2026
Gdyby ktoś mi powiedział...
Naprawdę nie mogę się nadziwić, patrząc na te zdjęcia, na zeszłoroczne wspomnienia naszych chwil. Nie potrafię przestać siebie o to pytać.
„Gdyby ktoś mi powiedział...” - ale co? - spytacie.
A no to, jak ciężki przed nami będzie rok. Ile spadnie na nas i dokąd będziemy biec bez tchu. O co przyjdzie nam walczyć, jak wyboista będzie ta droga. Gdyby ktoś mi powiedział, że wyruszymy za ocean, by stoczyć najgorszą, a zarazem najważniejszą bitwę w naszym życiu. Że wrócimy jeszcze silniejsi, ale wciąż w pełnej niepewności jutra. Wrócimy czekając, miareczkując leki i że nie będzie w tej opowieści spektakularnego "UDAŁO SIĘ", które spadnie na nas z dnia na dzień. Że wciąż będziemy musieli ciężko pracować na nasz HAPPY END...
Wiecie, co bym mu odpowiedział? ♡
Że jestem gotowy!!! ♡
I dalej kolekcjonowałbym wspomnienia. Te piękne, magiczne obrazki, wierząc, że mając nimi wypełnione po sam brzeg serce- DAM RADĘ! Jako Wasz fotoziutek codziennie patrzę na świat przez pryzmat uczuć. Zamykam w kardach ulotność, emocje, ułamki sekund, chwytam MIŁOŚĆ, beztroskę, szczęście bez miary.
Przez ten ostatni rok, pośród lęku i mroku potęgującego się od mnogości szpitalnych ścian, zrozumiałem coś najważniejszego. Moje rzemiosło to nie tylko praca. To polisa na wieczność dla naszych uczuć. Gdybym dzisiaj usłyszał od kogoś, że nie warto chodzić na sesje zdjęciowe, że to tylko strata czasu...
wyśmiałbym go prosto w twarz.
Ludzie tak często czekają na „lepszy moment”. Odkładają bliskość na później. A prawda jest masakrycznie brutalna- nie macie pojęcia, co przyniesie wam kolejny rok. Los potrafi zmienić wszystko w ułamku sekundy. Nie ma na co czekać, nie ma czego odkładać. Zbierajcie wspomnienia. Róbcie zdjęcia. Przytulajcie się mocniej już dziś. ♡
Bo kiedy świat zaczyna się chwiać, to właśnie te zatrzymane w kadrze chwile stają się kotwicą, która nie pozwala nam utonąć. ♡
Jedną z wielu kotwic, których potrzebujecie gdy morzem zawładnie sztorm. ♡
W ostatni weekend czerwca wpadnijcie na Garbusa w Warszawie, sfotografuję Was najpiękniej jak potrafię.
Z wdzięcznością i sercem na dłoni,
Wasz Maciek