Koło Naukowe Ochrony Środowiska UMK

Koło Naukowe Ochrony Środowiska UMK Organizacja naukowa skupiającą studentów UMK zainteresowanych pogłębianiem wiedzy, pracą naukową w zakresie nauk biologicznych i ochrony środowiska.

Koło Naukowe Ochrony Środowiska UMK jest organizacją naukową skupiającą studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zainteresowanych pogłębianiem wiedzy, pracą naukową w zakresie nauk biologicznych i ochrony środowiska.

W sobotę (26.04.2014) członkowie Koła Naukowego Ochrony Środowiska wzięli udział w XIV Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuk...
29/04/2014

W sobotę (26.04.2014) członkowie Koła Naukowego Ochrony Środowiska wzięli udział w XIV Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki. W ramach wydarzenia zorganizowali ekologiczną zabawę dla dzieci z klas IV-VI „ W pogoni za naturą, czyli ekologiczna gra terenowa“ w obrębie toruńskiej starówki. Uczestnicy zebrani w drużyny i wyposażeni w mapy z zaznaczonymi miejscami eko-zagadek musieli m.in. posegregować śmieci, wybrać zachowania umożliwiające oszczędzanie wody, dopasować zwierzęta do rodzaju pokarmu jaki spożywają. Po pomyślnym przejściu wszystkich zadań dla prawdziwych przyrodników czekał ukryty skarb. Zwyciężył duet Oliwii i Darii – zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

W piątek 25.04.2014 r. na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Pracownicy ora...
28/04/2014

W piątek 25.04.2014 r. na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Pracownicy oraz studenci Wydziału przy współpracy z Toruńskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Botanicznego zorganizowali warsztaty oraz wykład dla uczniów szkół średnich. Studenci Koła Naukowego Ochrony Środowiska przeprowadzili warsztaty pt. „Wykorzystanie roślin w ochronie środowiska”. W ramach warsztatów uczniowie zapoznali się z metodami oczyszczania środowiska przy użyciu roślin, a także poznali gatunki roślin, które wykorzystane są jako surowiec energetyczny. Zajęcia zakończyły się samodzielnym wykonaniem przez uczniów pelletu. Następnie Pani dr. hab. Adriana Szmidt-Jaworska, prof. UMK przedstawiła możliwości, jakie stwarzane są studentom na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK. Uczestnicy poznali zarówno tematykę badań realizowanych na Wydziale, jak i uroki studiowania biologii, biotechnologii i ochrony środowiska. Kolejnym punktem programu był wykład prowadzony przez Pana dr hab. Marcina Koprowskiego pt. „Klimat zapisany w słojach, czyli o czym ‘pamiętają’ drzewa”. W trakcie referatu zaprezentowano wybrane cechy przyrostów rocznych, które mają znaczenie w badaniach relacji przyrost drewna-klimat. Przedstawiono także wyniki badań zarówno z klimatu umiarkowanego, jak i tropikalnego. Obchody Światowego dnia Ziemi zakończyły się wspólnym sadzeniem drzew na terenie campusu UMK.

Wkrótce więcej zdjęć :)

22/04/2014

APEL!! Studentki i Studenci! Jutro(środa 23.04) od 10 do 15 na naszym Wydziale odbędą się wybory do Samorządu Studenckiego. Kandydatami są m.in. przedstawiciele naszego Koła: Paweł Rzymyszkiewicz i Dariusz Jackiewicz, a razem z nimi kandydują Justyna Kopycińska, Ania Król i Katarzyna Pieńczuk. Są to osoby bardzo mocno zaangażowane w życie naszego Wydziału. Zrobili już wiele dobrego i pozwólmy im zrobić jeszcze więcej, dlatego gorąco zachęcamy do oddania na nich głosu!

Na fb zostało założone wydarzenie, liczymy, że do niego dołączycie! https://www.facebook.com/events/313133358841035/

O toruńskiej Nocy Sów na stronie Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK:http://www.biol.umk.pl/index.php/93-noc-sow
08/04/2014

O toruńskiej Nocy Sów na stronie Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK:

http://www.biol.umk.pl/index.php/93-noc-sow

Studenckie Koło Naukowe Ochrony Środowiska i Studenckie Koło Naukowe Geografów UMK we współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie oraz Stowarzyszeniem Ochrony Sów zapraszają na jedyną taką noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. Jego trzecia edy...

Noc Sów dobiegła końca! Były to dwa fantastyczne dni spędzone z Sowami. Dwukrotnie udało nam się porozmawiać z Puszczyki...
06/04/2014

Noc Sów dobiegła końca! Były to dwa fantastyczne dni spędzone z Sowami. Dwukrotnie udało nam się porozmawiać z Puszczykiem. Drugiego dnia przygód było więcej, ponieważ odezwały się również Dziki.. Zakosztowaliśmy uroków obcowania z przyrodą, dlatego w imieniu organizatorów: Koła Naukowego Ochrony Środowiska, Studenckiego Koła Naukowego Geografów, Stowarzyszenia Ptaki Polskie i Stowarzyszenia Ochrony Sów bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy również Władzom Dziekańskim Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Władzom Dziekańskim Wydziału Nauk o Ziemi bez przychylności których nasze wydarzenie nie byłoby tak udane! Za wsparcie dziękujemy również Klubowi Studenckiemu Kotłownia. Do zobaczenia za rok!

Studenckie Koło Naukowe Ochrony Środowiska i Studenckie Koło Naukowe Geografów UMK we współpracy ze Stowarzyszeniem Ptak...
01/04/2014

Studenckie Koło Naukowe Ochrony Środowiska i Studenckie Koło Naukowe Geografów UMK we współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie oraz Stowarzyszeniem Ochrony Sów zapraszają na jedyną taką noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. Jego 3. edycja odbędzie się już 4-5 kwietnia 2014 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK.

Dzięki współpracy z wolontariuszami- ornitologami i edukatorami wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać, nasłuchiwać i wabić sowy. Zrobimy to w samym środku jednej z kwietniowych nocy, kiedy większość sów jest najbardziej aktywna.

Uczestnictwo w Nocy Sów

Wydarzenie będzie prowadzone przez wolontariuszy – Przewodników Nocy Sów – na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK.

Uczestnikiem piątkowej(04.04.2014) Nocy Sów może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków, czy przyrody. Natomiast sobotnia (05.04.2014) Noc Sów skierowana jest do uczniów szkół średnich.

Zapraszamy wszystkich chętnych! Udział jest nieodpłatny! Zwracamy jednak uwagę, że liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: [email protected] . Prosimy o podanie imienia i nazwiska, nr telefonu kontaktowego oraz roku urodzenia. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu odpowiedniej zgody podpisanej przez rodziców/opiekunów.

Harmonogram

Piątek- 04.04.2014

19:00-19:05 Powitanie uczestników

19:05-19:15 Prezentacja Sowy Polski

19:15-19:25 Prezentacja Biologia i ekologia sów

19:25-19:35 Prezentacja Sowy w kulturze

19:35-19:45 Prezentacja Metody badań i ochrony sów

19:45-20:20 Projekcja filmu Sowy Polski Artura Tabora

20:30 Przejazd autobusem komunikacji miejskiej w miejsce obserwacji sów- Kępa Bazarowa

22:00 Zakończenie

Sobota- 05.04.2014- uczniowie szkół średnich

19:00-19:05 Powitanie uczestników

19:05-19:15 Prezentacja Sowy Polski

19:15-19:25 Prezentacja Biologia i ekologia sów

19:25-19:35 Prezentacja Sowy w kulturze

19:35-19:45 Prezentacja Metody badań i ochrony sów

19:45-20:20 Projekcja filmu Sowy Polski Artura Tabora

20:30 Przejazd autobusem komunikacji miejskiej w miejsce obserwacji sów- Kępa Bazarowa

22:00 Zakończenie

27/03/2014
O naszych ostatnich działaniach na stronie głównej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK :)http://www.biol.umk.pl/i...
27/03/2014

O naszych ostatnich działaniach na stronie głównej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK :)

http://www.biol.umk.pl/index.php/92-kolo-naukowe-ochrony-srodowiska

Z Anna Kruczyńska Krzysia Urbaniak Natalia Wojciechowska Dariusz Jackiewicz Marcin KomorowskiPaweł Jacek Rzymyszkiewicz

W niedzielę (23.03.2014) członkowie Koła Naukowego Ochrony Środowiska wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Wody zorganizowanych przez Polską Fundację Ochrony Zasobów Wodnych. W wypełnionej widzami sali Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy (ponad 500 osób: uczniowie szkół podstawowych, gimnaz...

Studenci III roku studiów I stopnia i I i II roku studiów II stopnia kierunku ochrona środowiska mogą odbyć bezpłatne pr...
25/03/2014

Studenci III roku studiów I stopnia i I i II roku studiów II stopnia kierunku ochrona środowiska mogą odbyć bezpłatne praktyki w dziale ochrony środowiska firmy Sharp Manufacturing Poland sp. z o.o. w Łysomicach.

06/03/2014

Zostały ostatnie miejsca na dzisiejsze SZKOLENIE Z OBRÓBKI ZDJĘĆ, prowadzone przez Pana dr Pawłowskiego, a zorganizowane przez Sekcję FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ naszego Koła.

Szkolenie dziś tj. 6 marca, o godz. 17:30. Chętnych prosimy o kontakt. Zostało 5 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zabraliśmy ich domy – podarujmy im chociaż budki!Ptaki. Tyle im zawdzięczamy: muzykę, spisane ich piórami dzieła mistrzó...
03/03/2014

Zabraliśmy ich domy – podarujmy im chociaż budki!

Ptaki. Tyle im zawdzięczamy: muzykę, spisane ich piórami dzieła mistrzów światowej poezji i literatury, pierwszą w Europie – Konstytucję 3 Maja i pierwszą na świecie – Konstytucję Stanów Zjednoczonych Ameryki. Także samoloty, czy – chociażby – przytulne puchowe kołdry, dobry nastrój podczas spaceru w parku i mniej dokuczliwych owadów... Ale to tylko kilka punktów z nieskończenie długiej listy ptasich zasług, dokonań i wartości.

Ptaki są z nami od zawsze. Właściwie to były tu na długo przed nami! Są w naszych miastach, parkach, ogrodach i domostwach. Obecne w naszych nazwiskach, tradycji, nauce, kulturze i marzeniach.

Wiele z nich to nasi sąsiedzi z ulicy! Swoją obecnością codziennie przypominają nam, gdzie żyjemy. Łączą nas z Ziemią i budzą naszą wrażliwość – nawet jeśli nie zawsze jesteśmy tego świadomi. Czy tak zostanie – zależy również od Ciebie. Dzisiaj bardziej, niż kiedykolwiek przedtem.

Pomóż ptakom w potrzebie.
Przekaż im 1% podatku wypełniając KRS: 0000253695 w swoim rocznym rozliczeniu podatkowym. Możesz skorzystać z naszego programu do rozliczeń PIT.
Dołącz również do wydarzenia kampania 1% na Facebooku. Prosimy, udostępnij nasz film kampanijny swoim Przyjaciołom, Klientom, Kontrahentom i Współpracownikom.

Tegoroczną kampanię 1% dedykujemy naszym sąsiadom – ptakom żyjącym w miastach. Większość z naszych miejskich ptaków, to dziuplaki. Niektóre z ich problemów rozwiązałyby zwykłe budki lęgowe. Cały zebrany dochód przeznaczymy na ogólnokrajową akcję „budkowania”.

Wystarczy Twój 1%. My zajmiemy się pozostałymi 99!
Bądź na pTAK!
Zanim będzie za późno.

Adres

Ulica Lwowska 1
Torun
87-100

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Koło Naukowe Ochrony Środowiska UMK umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Koło Naukowe Ochrony Środowiska UMK:

Udostępnij