11/06/2026
M O C ZAMIARU
Dzień Dobry w intencji ŻYCIA i MIŁOŚCI ❤️
Wschód ☀️ 4.11 😊 mój 3.049 wschód ☀️
temp. pow. 13°C, odczuwalna 13°C, temp. morza 10°C
Podzielę się też z Wami wiedzą, która jest moim doświadczenie, a której uczę się i stosuje już od ponad 6 lat.
Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga i jest twórcą (tu bardzo ważny jest prawidłowy obraz Boga. Boga, który jest miłością.)
Jesteśmy twórcami naszego życia i naszego świata. Bardzo ważne jest być tego świadomym.
Tworzymy swój świat poprzez swoje myśli, słowa, uczucia i emocje. Nasze działanie nie rozpoczyna się od słowa czy ruchu, lecz od naszej myśli. Myśl to uniwersalna forma energii, a jej siła jest ogromna.
Czy nam się to podoba czy nie nasze myśli, emocje i uczucia urzeczywistniają się.
Myśl, która jest formą energii nigdy nie znika.
Tu działa prawo zachowania energii. Każda myśl wysłana do świata zewnętrznego stwarza określone wydarzenia w naszym życiu. W taki oto sposób energia wraca do nas w tej czy innej postaci.
Podobne łączy się z podobnym. Jeśli myśl jest agresywna, staje się przyczyną nieprzyjemnych i bolesnych wydarzeń.
Jeśli myśli są twórcze i niosą w sobie dobro i miłość, to urzeczywistniają się w postaci dobrych przeżyć.
Z jakich myśli korzystać decydujemy my sami.
Sami tworzymy świat, w którym żyjemy. Każdy z nas żyje w unikatowej rzeczywistości, dokładniej w rzeczywistości opartej na indywidualnym doświadczeniu w połączeniu doświadczeń naszych przodków i poprzednich wcieleń.
Dlatego tak ważna jest świadomość. Naszym zadaniem jest nauczyć się żyć szczęśliwie i stworzyć taki zamiar. Decyzja i wybór uruchamiają możliwości. Naszym zadaniem jest wybrać dobro, miłość, spokój i szczęście jako fundamenty naszego istnienia i Boga postawić w naszym życiu na pierwszym miejscu.
Tak naprawdę otaczającego nas świata nie da się objąć rozumem.
W tym świecie stan naszego ciała, a także nasz duchowy stan, relacje z bliskimi nam osobami, z ludźmi i otaczającym nas światem, praca, sytuacja materialna - wszystko to jest odzwierciedleniem i transformacją naszych myśli, uczuć i emocji.
Wynika z tego genialna w swojej prostocie i mądrości zasada:
Żyjemy w harmonijnym, sprawiedliwym i czystym świecie, w którym każdemu odpłaca się zgodnie z jego myślami.
„Według wiary waszej, niech wam się stanie!” – słowa z Biblii.
Otrzymujemy w życiu to, w co wierzymy. Innymi słowami: Świat zewnętrzny jest odzwierciedleniem naszego wnętrza.
Niektórym nie jest łatwo pogodzić się z tym stwierdzeniem... Ale jeśli chcemy zmienić nasze życie to warto nauczyć się tego i to zastosować.
Jeśli w naszym życiu czegoś nam brakuje lub istnieje jakaś niesprawiedliwość, nie śpieszmy się, by kogokolwiek za to obwiniać lub robić z siebie ofiarę. Przyczyna takiego stanu rzeczy nie jest zawarta w tzw. okolicznościach zewnętrznych, lecz przede wszystkim w nas. Zajrzyjmy w głąb siebie!
Skoro sami tworzymy swój świat, to również sami możemy go zmieniać. Ale jak tego dokonać?
Jeśli chcemy zmienić otaczający nas świat i ludzi, pamiętajmy, że wszystko, co nas otacza jest tylko odzwierciedleniem nas (świat odzwierciedla nasze wnętrze). Dlatego też zacznijmy od siebie. Jeśli zmienimy siebie, zmienią się otaczający nas ludzie i wydarzenia.
Tu działa prawo odbicia.
Jeżeli istnieje jakaś cecha, której szczególnie nie lubimy w ludziach z naszego otoczenia, to na pewno mamy ją też w sobie – w swojej podświadomości. Warto zrezygnować z chęci zmiany całego otaczającego nas świata, ludzi, swoich bliskich. Przyjmijmy ich takimi, jakimi są. Po prostu zmieńmy się, a wtedy świat również się zmieni.
Jeżeli czegoś unikamy, to znaczy, że w naszej podświadomości kryje się jakiś ból lub lęk przed tym. A skoro tak jest, to powinniśmy przez to przejść, aby otrzymać ważną, pozytywną lekcję.
Wszystko dzieje się dla nas, dla naszego rozwoju a nie przeciwko nam. Wszystko jest dobre choć dla umysłu często jest to nie do przyjęcia.
Każdy z nas ma wziąć na siebie odpowiedzialność za swój świat.
Prawo odpowiedzialności jest najważniejszym elementem naszego rozwoju. Dla wielu przychodzi to z trudem, bowiem mylą pojęcie odpowiedzialności z poczuciem winy. Wzięcie na siebie odpowiedzialności za swoje życie oznacza całkowitą akceptację i rezygnację z oskarżeń pod adresem otoczenia i siebie samego, uwolnienie się od żalu i zmartwień, krytyki, potępienia i nienawiści.
Jeśli weźmiemy za siebie odpowiedzialność możesz zacząć żyć radosnym i pełnym życiem. Nikt już nie przysporzy nam cierpienia bo nie będziemy tego wybierać i tego tworzyć. Żadne „uroki” nie będą miały na nas wpływu. Będziemy samodzielnie tworzyć swoje życie w sposób, jaki sami wybierzemy. Będziemy tworzyć wokół siebie szczególną przestrzeń, która pomoże też innym ludziom zmieniać się. Zmieniając swoje przekonania, zmieniamy swój świat.
Potrzeba jest tu świadoma systematyczna praca nad ich przemianą. Potrzeba jest wytrwałość i zaufanie by doczekać się efektów: „po owocach ich poznacie”. Potrzebna nam jest świadomość, że to my decydujemy co myślimy, mówimy i jak działamy. Potrzeba jest świadomość, że uporządkowanie siebie jest procesem, który wymaga czasu ale prowadzi do szczęśliwego życia i wysiłek jaki mamy w to włożyć jest naprawdę tego warty.
Pięknego dnia pełnego życia i miłości ❤️
Zapraszam na sesje fotograficzne o wschodzie ☀️ pełne słońca 📷 i do zakupu kalendarza Piękny Rok 2026 (link w komentarzu) ☀️