Zanim pojawił się pomysł na założenie organizacji promującą streetball oraz kulturę hip hop, z inicjatywy obecnego Wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Sto Procent Pasji - Krzysztofa Skiby od 2003 roku w Górze odbyło się wiele turniejów, które znacząco wpłynęły na popularyzację tego sportu w mieście jak i w całym kraju. Największy przełom w Górze nastąpił w 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy udało
się zorganizować Ogólnopolski Turniej Koszykówki Ulicznej - „Soul In The Hole”. Wtedy zaszczyciły nas swoją obecnością jedne z najlepszych drużyn streetballowych: m.in. „Beware” (Dzierżoniów), „Na Kolana” (Iława). Oprócz nich wystąpili liczni „wolnostylowcy” z Warszawy, Strzelina, Poznania, Wrocławia, Szczecinka, a także znany prowadzący turnieje streetballowe- „Kacpa” z Krakowa. Nad oprawą muzyczną turnieju czuwali dwaj niepowtarzalni dj-e: „DJ Krótki” oraz „Dj Klimat”. Pierwsza edycja Soul In The Hole wypadła znakomicie. Dwa dni konkretnej gry streetballowej oraz „After Parcik” dla wielu osób stały się wspomnieniami na cale życie. Zaraz po turnieju, okazało się, że w Górze jest wielu młodych ludzi, którzy pragną rozpocząć przygodę ze streetballem. Z inicjatywy Krzyśka Skiby jesienią powołana została „szkółka kosza”.Na kolejny turniej, nie trzeba było długo czekać. Już w połowie marca została zorganizowana zimowa edycja: Soul In The Hol vol 2. Była to historyczna chwila w naszym mieście, bowiem do tak malej mieściny jak Góra przybył sławny „dunker”- Kadour Ziani- założyciel grupy "Slam Nation" robiącej pokazy „dunkingu” na całym świecie, m.in , w przerwach meczy NBA. Podczas występu w Górze, Kadour zaszczycił publikę, wykonując markowy pokaz - wykopując noga piłkę z pod obręczy i to przy wzroście zaledwie 178cm. Na trybunach nie było wolnego miejsca, sala pękała w szwach. Dj Krotki, "Sop" z Kubą z Sosnowca prezentowali wysoki poziom prowadzania imprezy, co pozytywnie pobudzało klimat całego turnieju. Poziom SITH „Winter Jam” był oczywiście wyższy niż w poprzednim roku, dzięki nowym i starym ekipom, które zaszczyciły nas swoim przybyciem. Również bitwa „Freestylowa”, stała na bardzo wysokim poziomie jak i sam pokaz Dunkerów, którzy obecnie są najlepsi w Polsce. Są nimi: Slash, Biedny, Sledziu, MisiekSmasher, Czarny. Na drugiej edycji turnieju było po prostu pięknie. Po Soul in The Hole vol. 2, w maju został zorganizowany turniej dla dzieci. Specjalnie na te wydarzenie, przyjechała do naszego miasta gwiazda polskiej koszykówki kobiet - Daria Mieloszyńska, grająca niegdyś w Collegu w USA. W sierpniu 2011 roku Krzysiek Skiba zorganizował kolejną edycję:Soul In The Hole vol 3 - „BACK TO OLDSCHOOL”. Z powodu niesprzyjającej pogody, turniej musiał rozegrać się na sali. Jednak nie zniszczyło to klimatu „Soula”, ponieważ jak zwykle zgromadziło się dużo ludzi, a o dobrą atmosferą turnieju zatroszczyli się tradycyjnie: Kacpa, DJ Krótki, "Sop" i "Fanky" . Zawsze świetnym urozmaicaniem imprezy "Soul in the Hole" były pokazy tańców dzięki szkółce "Funky flava". Okazało się, że każdego roku ten turniej szczycił się coraz większym poziom gry. Bitwa „Freestyle”, stała na bardzo wysokim poziomie, dzięki umiejętnościom takich ludzi jak: „Sumo”, „Łau”, „4eyead”, „Bocian”, „Baranek”, „Grzesiu”,. „K Freestyler Wlkw” i Koffi. Spotkanie wszystkich grajków w jednym miejscu, przy muzyce rap w głośnikach - (wyobraźcie sobie co się działo;]) do dzisiejszego dnia jest bardzo miło wspominane. Hip-Hop Hooray Party 2011 r. Pierwsza edycja – „Hip-Hop Hooray Party” odbyła się w dniu 9 lipca na łowisku „Karpik”. Na imprezie pojawili się writerzy, którzy na płytach regipsowych malowali graffiti. Przyjechali także „freestylerzy”, którzy pojedynkowali się na rymy. Ostatecznie „Freestyle Battle” wygrał „Cruz” z Leszna. Na „Karpiku” odbyły się różne pokazy tańców, wystąpili b-boye „Atom”, „Krab” i „Wookie” (Actual Danger Crew), „Bart Snem Kopeć” (C-Walk, b-boying) i dziewczyny: „Syl” (Ragga/Dancehall) i „Tweet” (C-Walk). Po pokazach tanecznych, można było usłyszeć beat-box „Miszy”, pokaz „Zośki” w wykonaniu „Buja” oraz kilkuminutowy „schratching” zrobiony przez DJ „Krótkiego”. W godzinach wieczornych na scenie odbyły się koncerty rapowe, zespołów: Paradox Squad (Łódź), „TZP”, „G2S”, Morfologia, „Ose & Ka” i solowych graczy: „Jagła” (Luboń), i „Pierwszaka” z Góry. Z okazji imprezy „Hip Hop Hooray” – „Chocian” i „Ose” nagrali razem utwór Raz w roku z udziałem DJ „Szaszłyka”, który zrobił „skretche”. Impreza trwała do późnych godzin nocnych, nie pozwalała zasnąć niektórym mieszkańcom.;] Dla części osób, oczywiście impreza zakończyła się koło 7 rano.:)
I Maraton MTB Sto Procent Pasji 2012 r.
21 lipca w okolicach Góry odbyły się kolejne zawody z cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej – I Maraton MTB Sto Procent Pasji. Wystartowało 247 zawodników w tym 10 Juniorów, 10 kobiet. Zawodnicy Rywalizowali na trzech dystansach Juniorzy na dystansie 9km, reszta zawodników miała do wyboru dwa dystanse MINI liczący 38 km i MEGA 68 km. Na dystansie MEGA liczącym 68km najszybszy był Robert Syc z REAL 64-sto, który wjechał na metę z ponad 7 minutową przewagą przed Marcinem Sobańskim z Orła Lipno mieszkańcem Góry, trzecie miejsce zajął Mateusz Nowicki z Poznania. Na 38km dystansie MINI najlepszy był Mikołaj Jurkowlaniec, drugi był Edward Bąk (obaj z Wrocławia), a trzeci Grzegorz Bem z UKS Peleton Nowa Sól. Wśród juniorów zwyciężył Mikołaj Konieczny,
drugi był Krystian Rozwalka (obaj Orzeł Lipno), a trzeci Dawid Moryson (strefasportu.pl). W klasyfikacji Najlepszy zawodnik Powiatu Górowskiego na dystansie MINI wystartowało 14 zawodników, triumfował Hubert Żaba z Góry, drugim zawodnikiem na mecie był Paweł Buchar z Osetna a trzecie miejsce po zerwaniu łańcucha i dużej stracie zajął Tobiasz Tutkalik z Góry. Na dystans MEGA 68 Km zdecydowało się tylko trzech śmiałków z Powiatu Górowskiego, zwyciężył Marcin Sobański z Góry drugim zawodnikiem był Andrzej Hreniak ze Ślubowa, a trzecim zawodnikiem Sebastian Buczyński z Góry. Soul in the Hole-turniej streeball vol. 5 2012 r.
11 sierpnia 2012 roku odbyła się piąta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Ulicznej pod nazwą Soul In The Hole. Niestety ze względu na pogodę event odbył się na sali Olimpia w Górze, dzięki uprzejmości Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze oraz wieloletniej współpracy z tą jednostką gminy Góra. Mimo braku pogody zgromadziło się wielu sympatyków koszykówki i nie tylko. Pod salą można było zjeść kiełbaskę dzięki uprzejmości jednego ze sponsorów – Rosette. Sam turniej liczył 10 drużyn z takich miast jak: Dzierżoniów, Kościan, Leszno, Międzychód, Żmigród, Trzcianka, Poznań / Gniezno oraz Góra. Zwycięską ekipą okazał się team z Międzychodu – I love this Game. Oprócz samej gry można było podziwiać również Freestyle Battle. Jak co roku jest to wielkie widowisko dla każdego i również w tym roku nie było inaczej. Do bitwy przystąpili 4eyead, Bocian, Stopa z ekipy Flow Fever, Grzechu z Wrocławia oraz Freestyle WLKW z Konina. Bratobójcza bitwa wyłoniła zwycięzcę – Stopa. Nie mogło zabraknąć slum dunków, których pokaz wykonał sam Mistrz Wsadów z konkursu PLK – Łukasz Biedny. Oprócz koszykarskich skilsów tego dnia po raz pierwszy w Górze jak i po raz pierwszy na Soul miał miejsce pokaz tańców karaibskich w wykonaniu Ale i Andyego Camara z Warszawy. Nie tylko ten taniec przyciągnął tłumy, ponieważ dzięki uprzejmości Jessici Ali, swoje umiejętności zaprezentowali tancerze z Funky Flava, za co jesteśmy wdzięczni ze względu na to, że wspierają nas od początku powstania Soul In The Hole w roku 2008. Taniec nas nie opuszczał tego dnia, można było również zobaczyć w akcji elektro/dubstepowej Emila Kęsika oraz Joannę Chlebowską – DanceHall. Kolejną z atrakcji był występ mistrza Polski, Europy i finalistę MŚ w footbagu – Marcina Bujko. Natomiast za gramofonami był DJ Krótki z Góry, tegoroczny zwycięzca zawodów IDA w kategorii "schratch". Mimo nie sprzyjającej pogody impreza udała się i trwała na sali do godziny 20. Następnie udaliśmy się na After Party, gdzie oprócz muzy spod rąk Krótkiego, mogliśmy posłuchać koncertu lokalnej ekipy Gram Se Studio oraz ekipy Salut, która w tym roku wydała swoją debiutancką płytkę. Wielkie podziękowania ślemy dla Was chłopaki z G2S za to, że podczas każdej edycji wspieracie nas oraz nagrywacie utwór promo, DZIĘKUJEMY. Piąta edycja miała jednak ukryte znaczenie - miał to być pierwszy Soul na legendarnym w Górze boisku asfaltowym przy Sp. nr 1. Przygotowanie boiska do imprezy trwało bardzo długo. Dzięki projektom Jacka Sobańskiego na boisku powstały ogromne loga. Jednak największe podziękowania kierujemy dla wszystkich dobrych ludzi, którzy złożyli się z nami i pomogli w wyremontowaniu placu do gry, a są to: Dyrekcja Sp nr 1, Maras, Ose, Maniu SS, Ola P. Antena, Ego-Aga, Maja, Sop, Kozik, Wojtas, Błażej, Pączek, Malina, Monika i Sławek W. Jessica, Tadziu, Pitra, Zibiberti, Sebastian Potyralski (organizator Streetball Turek), Byne, Szafa, Jurgens, Frank Diux ;] oraz Konczo, Maniek, Kula i Pan Waldek. Włożyliśmy w to ogrom pracy. II Maraton MTB 2013
II Maratonu MTB Sto Procent Pasji
28 lipca 2013 r. po raz drugi odbyły się zawody w kolarstwie górskim II Maratonu MTB Sto Procent Pasji. Maraton zaliczany jest do cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Trasa wiodła głównie drogami, ścieżkami i duktami gruntowymi, pośród lasów i terenów przyleśnych, start i meta zaś na kilkusetmetrowych odcinkach po drodze asfaltowej. W tę upalną niedzielę na linii startu postanowiło stanąć 240 kolarzy na głównych dystansach oraz 20 juniorów. O godzinie 11.00 wystartowały dystanse MINI/MEGA. Dystans MINI liczył 31 km, a dystans MEGA 68 km i według opinii zawodników trasa okazała się trudna. Dodatkowym utrudnieniem stał się panujący upał, który tego dnia doskwierał każdemu. Strażacy z OSP z Wierzowic Wielkich i z Osetna chłodzili zawodników na trasie kurtynami wodnymi, co przynosiło chwilowe ochłodzenie. Na dystansie MINI linię mety pierwszy minął MICHAŁ KACHEL z Repina, drugi był PRZEMYSŁAW ROZWALKA z Goniembic, a trzeci MICHAŁ WIKTOR z Szamotuł. Na dystansie MEGA pierwszym zawodnikiem był WOJCIECH MIZURO z Leszna, drugim zawodnikiem był MARIUSZ CZARNOTA z Poznania, a trzecim RAFAŁ ŁUKAWSKI z Poznania. Oprócz rywalizacji OPEN na dystansach trwała również rywalizacja w kategoriach wiekowych, a także wyłoniono najlepszych zawodników powiatu górowskiego. Klasyfikacja w kategorii Powiat Górowski przedstawia się następująco:
MEGA
1. Sobański Marcin
2. Żaba Hubert
3. Hreniak Andrzej
MINI
1. Buchar Paweł
2. Lisiecki Bartosz
3. Tumiłowicz Janusz
Oprócz wyścigów głównych na stadionie odbyły się wyścigi dla najmłodszych w czterech kategoriach i czterech dystansach, a na orliku zabawy dla najmłodszych. Do szczegółowych wyników odsyłamy na stronę
http://live.ultimasport.pl/205/index.php?site=results&dys=MEGA&gen=O
a na stronie www.stoprocentpasji.pl można zobaczyć zdjęcia z maratonu. II Maraton MTB dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Górze. Ogromnie dziękujemy dla wszystkich osób, które popierają naszą inicjatywę i wspierają nas. Dziękujemy dla Sawika, za użyczenie swojego prywatnego sprzętu nagłośniającego zarówno na Soul jak i również na After Party. Dzięki dla Bynego za plakacik. Dziękujemy dla Leszka z Riposta Wear za projekty na koszulki oraz za wyrobienie loga Soul na polskim Streecie ;]
Dziękujemy dla Sponsorów, dzięki którym zebraliśmy naprawdę sporą ilość pieniędzy. Bez Waszego wsparcia nie było by kolejnej edycji Soul:
DOMREL
STADNINA KONI - A. LACHERA
KWIACIARNIA - L. TRACZYK
MEDIA HELP
FOTO – JÓZEF
TOWARZYSTWO UBEZPIECZEN WZAJEMNYCH – TUW
ZŁOTNIK – UL. DWORCOWA
ROSETTE
RIPOSTA WEAR – LECHU ;]
GEOS GÓRA
OKF GÓRA
Skup Złomu WIGMET