Pstrykam i zmykam

Pstrykam i zmykam naturalne sesje kobiece
czuły reportaż dla twojej 'marki'
relacje i miłość w kadrach Fotografia ślubna, rodzinna, sesyjna, reportaże.

Wrocław
Pojawiam się, obserwuję, pstrykam i zmykam. https://www.instagram.com/pstrykam_i_znikam/

Jakie miłe wspomnienia z sesji z Dusza w Ciele - Magdalena Pytkowska wróciły po zobaczeniu jej wpisu 💛🍀
20/05/2026

Jakie miłe wspomnienia z sesji z Dusza w Ciele - Magdalena Pytkowska wróciły po zobaczeniu jej wpisu 💛🍀

BYCIE WIDZIANĄ/YM i UZDRAWIANIE.

Chcę się z Wami podzielić czymś osobistym, czego doświadczyłam niedawno podczas praktyki Dyscypliny Ruchu Autentycznego, która drogą niezbadaną wkroczyła w moje życie kilka lat temu, po kilku latach oporu i lęku, oraz po wielu latach dojrzewania we mnie gotowości, by wejść na tą ścieżkę.

"Mam przed oczami obraz Twoich oczu patrzących na mnie podczas kręgu deklaracji.
Widzę miłość patrzącą przez nie. Na mnie.
Tu już zaczyna się podróż, jeszcze z otwartymi oczami.
To mnie porusza, wzrusza, zatrzymuje całą uwagę w Twoich oczach i... byciu widzianą... na wskroś, w pełni, totalnie.
Czuję się widziana i ważna, najważniejsza w tej chwili.
Doświadczam... aktu miłości poprzez dar obecności.
Twoje oczy są pogodne, delikatnie uśmiechnięte, życzliwe w sposób, który powoduje, że czuję się bezpiecznie, ufam.
Twoje spojrzenie... jakby bliższe fizycznie niż odległość naszych ciał, zatrzymane, spokojne, miękkie i ODDANE, wychodzi ku mnie, jest dla, w służbie.

W ostatnim kręgu, dziś rano, kiedy po raz kolejny nie byłam pewna swojego ciała, kiedy towarzyszył mi lęk i wstyd, kiedy toczyłam w sobie znaną walkę ze starą traumą, zapisaną w ciele, spotkałam się z Tobą wzrokiem i zobaczyłam ponownie miłość, obejmującą, współczującą, i w tej jednej chwili poczułam spokój, w sercu i w ciele, coś się rozluźniło, odpuściło i pozwoliło spokojowi rozlać się w miejscach jeszcze chwilę wcześniej spiętych i niepewnych.

Poczułam ponownie, że miłość, w swej pełnej akceptacji i współczującej obecności, ma moc uzdrawiania. I że ta miłość może się przejawić w sposobie patrzenia i widzenia naprawdę.

D z i ę k u j ę. 🩷❤️💜"

Dziękuję Ania Kowalska-Catalano. Ciało Świadome - Dyscyplina Ruchu Autentycznego. 🙏

Długo szukałam zdjęcia, które odda esencję tego doświadczenia. Nie znalazłam. Ani wśród zdjęć Ani, ani swoich. Takiego patrzenia i bycia widzianą nie doświadczam często. Tego nie uchwyci zdjęcie, bo tak się nie patrzy w obiektyw. Tak można patrzeć tylko na drugiego człowieka, kiedy się patrzy bezwarunkowo kochającym sercem, widzi się go i przyjmuje naprawdę, w całości.
Wybrałam zdjęcie, które jakoś jest bliskie temu stanowi bezbronności, otwarcia, zaufania i spokoju, jakie wtedy czułam.

Fot.: Pstrykam i zmykam 💗

'istniejemy przez miłośćmiłością jesteśmymy rozkwitłe w seledynowym majupod wielkim pustym niebem'[Halina Poświatowska]✨...
13/05/2026

'istniejemy przez miłość
miłością jesteśmy
my rozkwitłe w seledynowym maju
pod wielkim pustym niebem'

[Halina Poświatowska]

✨✨✨
a na zdjęciu Wytchnienie / Paulina Galanciak-Ilczyszyn

Kilka dni temu usłyszałam od Patrycja Moc natury zdanie:"Kiedy nie masz granic, zaczynasz znikać."Są takie słowa, które ...
16/04/2026

Kilka dni temu usłyszałam od Patrycja Moc natury zdanie:
"Kiedy nie masz granic, zaczynasz znikać."
Są takie słowa, które zatrzymują, wpadają do samego środka głowy i na chwilę wyciszają wszystko dookoła. Tak było właśnie w tamtym momencie. Poczułam jak bardzo to jest prawdziwe.

Tracąc lub nie mając swoich granic tracimy kształt, kolory, klarowność. Gubimy siebie i prawo do zajmowania miejsca, wyrażania swojego zdania, znajomość swoich potrzeb i umiejętność o siędbania. Zdarza się, że ktoś nas potrąci na korytarzu, wciśnie się w kolejce w sklepie, idzie na czołowe na ulicy - tak jakbyśmy byli niewidzialni. Poczucie bycia nadużywanym w pracy, niesłuchanym w towarzystwie, pomijanym w merytorycznej dyskusji. To nie przypadek.
Nie da się przecież przekroczyć granic, których nie ma.

---------
zdjęcie z sesji dla 5Rytmów z Pauliną i Mirkiem ✨

W ostatnim czasie w kilku różnych rozmowach usłyszałam/przeczytałam "rozumiem, mam teraz podobnie"/ "rozumiem, też to pr...
14/04/2026

W ostatnim czasie w kilku różnych rozmowach usłyszałam/przeczytałam "rozumiem, mam teraz podobnie"/ "rozumiem, też to przechodziłam" i przypomniałam sobie jak kojące i dobre jest to uczucie bycia rozumianą.
Rozumianą z poziomu takiego samego doświadczenia, osoby, która faktycznie czuje to, o co mi chodzi, a nie tylko empatycznie próbuje sobie to wyobrazić.
I to załatwia wiele tematów: akceptacji, przynależności, bycia przyjętą akurat z tym konkretnym odczuciem. Wdzięczność wielka za te wymiany💛

_____
zdjęcie z czułego reportażu dla Martyna Kot ✨

Dziękuję za Wasz liczny i żywy odzew na moje zawołanie ułożone w rymy :) Aktualnie odczuwam spowolnienie styków nerwowyc...
26/03/2026

Dziękuję za Wasz liczny i żywy odzew na moje zawołanie ułożone w rymy :) Aktualnie odczuwam spowolnienie styków nerwowych - muszę się mocno skupić, żeby ogarnąć, jaka jest data i zazwyczaj jestem zdziwiona, że "to już", mam czasem problem z przypomnieniem sobie imion dalszych znajomych, a moja efektywność znacznie spadła. Liczę na to, że to przesilenie wiosenne robi swoje. Ale jak odzyskam jasność myślenia, to obiecuję jeszcze coś zarymować :D

Tymczasem na zdjęciu Paulina 5Rytmów z Pauliną i Mirkiem ✨

Drogi fejsbuczku!Rzadko tu bywam, jakoś mi nie po drodzeMam jednak nadzieję, że nie pożałuję tego srodze.Wciąż jestem i ...
18/03/2026

Drogi fejsbuczku!
Rzadko tu bywam, jakoś mi nie po drodze
Mam jednak nadzieję, że nie pożałuję tego srodze.
Wciąż jestem i działam, choć na instagramie,
proszę nie mów tylko tego mojej mamie :P

Czy jest tu ktoś jeszcze, kto patrzy, czyta, analizuje?
Co Pstrykam i zmykam czasem jednak publikuje?
Kto na insta nie lubi zaglądać i nie planuje,
a na fejsie sprawdza, czeka, wypatruje?

Droga Osobo, która tu trafisz -
zostaw w komentarzu jakiś znak, sygnał, słowa,
czy ślę obrazy w próżnię, czy jednak jakaś głowa
je odbiera i coś wartościowego dla siebie zabiera?

"Attention is the rarest and the purest form of generosity."[Simone Weil]
15/01/2026

"Attention is the rarest and the purest form of generosity."

[Simone Weil]

"Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest."
13/01/2026

"Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest."

Adres

Dolny Śląsk
Śląsk

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Pstrykam i zmykam umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Pstrykam i zmykam:

Udostępnij

Kategoria