31/10/2024
Kur sākās un beidzās palīdzība?
Strādājot ar cilvēkiem ārsti, psihologi, dažādu prakšu speciālisti, astrologi par vienu no sava darba uzdevumiem sauc palīdzību cilvēkiem.
Bet ko mēs saucam par palīdzību?
Ar ārstiem atbilde ir vairāk mazāk, bet skaidra - cilvēks nāk ar veselības sūdzību, ārsts savāc anamnēzi, uztaisa analīzes, nosaka diagnozi un tālāk ārstē pēc esošā algoritma - zāles, procedūras, kontrole. Ja nelīdz pamaina zāles. Ja atkal nelīdz, saka, ka tā ir individuālā īpatnība un medicīna te ir bezspēcīga.
Ar psihologiem scenārijs ir līdzīgs. Cilvēks nāk ar sāpi, bēdu, problēmu, izstāsta kas neapmierina, tad psihologs ar dažādām metodēm cilvēku testē un uzdod dažādus jautājumus, tad izvēlas kādu no esošām psiholoģiskās korekcijas tehnikām un mēģina uzlabot cilvēka psiholoģisko stāvokli.
Bet kad cilvēks nāk pie astrologa viņš bieži nevēlas neko īpaši stāstīt, bet jautā kad būs labi? Kad tas beigsies? Kas man tur zvaigznēs rakstīts? Kur man labāk strādāt, dzīvot, ar ko precēties?
Nekas nemulsina?
Kāpēc svešam cilvēkam kaut kas ir jāzina par jūsu dzīvi, tās apstākļiem un izvēlēm, kuras darījāt vai darīsiet?
Astroloģija var noteikt kada ir planētu ietekme uz jūsu natālo karti dažādos dzīves brīžos. Bet astrokartē nekas nav teikts par jūsu izvēli un rīcību.
Tādēļ, ja jūs nākat pie astrologa, labi būtu zināt, ko vēlaties jautāt, kādas informācijas jums trūkst, lai rastu atbildi un pieņemtu lēmumu.
Nevajag gaidīt, ka kāds uzminēs.
Astrologam nav jāmin.
Nevajag gaidīt, ka kāds pateiks kā un kas jādara.
Jādara un jāatbild būs pašiem.
Bet bieži ir tā, ka jautājums, ar kuru nāk cilvēks patiesībā nav tik aktuāls, ka izskstās un tad gan astrologs var korekti pagriezt cilvēka domas un uzmamību citā virzienā, izgaismot un paskaidrot, lai būtu redzama kopējā aina un spilgtākie punkti. To var darīt astrologs, kas redz kartē objektīvus rādītājus.
Astrologs var izskaidrot kāpēc varētu būt tā vai citādi pēc astroloģijas rādītājiem, kādi ir labvēlīgi un nelabvēligi laika posmi, kādas ir izvēles, kādi varianti pie dažādas rīcības un tad jums būs jādomā līdzi, jāanalizē sava dzīve, jāizvēlas un jāpieņem lēmumi, nevis jāgaida, ka viss notiks pats no sevis tikai tādēļ, ka pateica astrologs.
Zvaigznes neko nedara mūsu vietā.
Jo skaidrāks ir mans jautājums, jo saprotamāka un lietderīgāka ir atbilde, jo es esmu gatavs to sadzirdēt.
Neviens nevarēs jums palīdzēt, ja jūs nebūsiet gatavs palīdzēt sev pats.
Ne ārsts, ne psihologs, ne astrologs, ne burvis, ne dievs.
Un pirms doties pēc palīdzības pie astrologa uzdodiet sev jautājumu, ko es darīšu ar saņemto informāciju, kā to izmantošu un pielietošu un vai es esmu gatavs arī pats risināt savus dzīves jautājumus?
Tad informācija būs noderīga un varēs palīdzēt, neatkarīgi no tā vai dzirdēsiet, to, ko gribējāt dzirdēt, vai to, ko "stāsta zvaigznes" patiesībā.
Bet ja runa iet par to, kā var līdzēt tieši astrologs, tad gribētos tomēr atgādināt kolēģiem un klientiem, ka astrologs nav ārsts un nevar ārstēt, nav psihologs un astrologam rīcībā nav psiholoģisko metožu un tehniku, ko izmanto psihologi darbā ar klientu. Astrologs var tikai un vienīgi izskaidrot astroloģiskos rādītājus un izteikt savu viedokli par uzdotiem jautājumiem. Neko citu. Jā, arī sniegtā informācija vai iespēja aprunāties un cilvēciskais atbalsts ir palīdzība, bet nejauciet to ar Palīdzību Dzīvot.
Astrologs var tikai to, ko var.
Un labs astrologs dara to labi vai pat ļoti labi, bet pārējais paliek paša ziņā.
27.10.24.
Lo**ta Mališčica, astroloģe, psiholoģe