Fénylabor - szeretet képek

Fénylabor - szeretet képek A ti történeteiteket meséljük el. Minden kép érzés, kötelék, emlék. Hanem azzal, hogy beleszerettünk az esküvő fotózásba.

A ma vissza nem térő illanásának megállitása, hogy akiket és amiket annyira szerettek, mindig mellettetek lehessenek. Ez az oldal nem csak rólunk szól, hanem Rólad is és mindenkiről, aki szereplője lehet egy esküvőnek és a fotózásnak. Nem csak a mi képeinket láthatjátok, hanem igyekszünk ötleteket is adni akár az esküvő szervezéséhez, akár csak úgy a hétköznapokhoz. Itt a helyed, ha éppen fotóst k

eresgélsz, ha már túl vagy a fotózáson és megosztanád másokkal a tapasztalatodat és akkor is, ha esküvői szolgáltató vagy és szívesen adnál tanácsokat a keresgélőknek vagy éppen meghallgatnád az ő gondolataikat. Szeretjük, sőt imádjuk a vintage és rusztikus stílust, így elsősorban ennek szellemében készülnek a fotóink és azok az inspirációk is, amelyeket megosztunk Veled. Rólunk:

A saját esküvőnk nem azzal változtatta meg az életünket, hogy férj és feleség lettünk. Elindultunk hát egy új úton, ahol hobbiból hivatás lett. Egy esküvő magában hordozza a múltat és a jövőt is, ezért úgy teljes a kör, ha végig kísérhetünk attól a perctől kezdve, amikor még jegyben jársz, egészen odáig, amíg család lesz belőletek és átélitek nap mint nap a szeretet pillanatait. Az értő kéz és szem hűen zárja varázsdobozba számodra mindazt, ami most belül átjár és kívül körülvesz. S amikor évek múlva kezedbe veszed a képet, kitárja előtted az érzés kapuját, s megidézi mindazt, amit talán már el is feledtél. Azért vagyunk, hogy mindig emlékeztessünk Téged életed legszebb pillanataira.

Írisz és Zoli
Fénylabor

Nővérek ❤️A várandósság fotózása mindig különleges. Így “duplán” pedig méginkább emlékeztető az élet annyira szerethető ...
02/06/2026

Nővérek ❤️

A várandósság fotózása mindig különleges. Így “duplán” pedig méginkább emlékeztető az élet annyira szerethető csodáira.

Köszönjük Bettina és Kriszti, hogy velünk tartottatok erre a kamillamezős utazásra.

Hamarosan jövünk még képekkel, mert nem csak Kamillát között fotóztunk. 😊💜

Ez a mai nap az övék. A legdrágább kincseké a világon. Számunkra ez a két kicsilány ragyog a kincsek közül a legfényeseb...
31/05/2026

Ez a mai nap az övék. A legdrágább kincseké a világon.

Számunkra ez a két kicsilány ragyog a kincsek közül a legfényesebben.

Jól megvárattak minket, hogy aztán a fényükkel megtöltsék az életünket.

Nem tudom, hogy miattuk, vagy amiatt, hogy mi, anyukák, pótolhatatlan támaszai legyünk egymásnak, sodort minket össze a sors abban a reménnyel és feszültséggel teli kórházi szobában.
Aznap végül még nem ők érkeztek, de a közös életünk elkezdődött.

Aztán jöttek ők is. Együtt fejlődtek a pocakunkban, és 3 hét különbséggel érkeztek meg a karjainkba.

Elválaszthatatlan kis barátnők lettek.

Teljesen ellentétek, mégis tökéletesen értik egymást. Azt is, mi a barátság.

Nem csak azért vagyunk hálásak és büszkék, mert ők vannak nekünk, hanem azért is, ahogyan ők vannak egymásnak.

Ragyogjatok a végtelenségig kicsi csillagok a többi kis Kinccsel együtt!

Úgy látszik, a mi családi fotózásaink szinte mindig a “ nem így tetveztük”- ből kerekednek ki… 😅Amikor először jártunk e...
26/05/2026

Úgy látszik, a mi családi fotózásaink szinte mindig a “ nem így tetveztük”- ből kerekednek ki… 😅

Amikor először jártunk ezen a különleges fotózási helyszínen, éppen kismama voltam. Tényleg csak éppen… de már akkor bennem élt a vágy, hogy egyszer majd a kislányunkkal sétáljunk ezek között a bazsák között.

Láttam, ahogy boldogan futkározunk, szagolgatjuk a naplementében a virágokat.

4 év telt el azóta.

És nem, nem futkároztunk hármasban a naplementében, miközben fújja a meleg szél a hajunkat…

Valójában úgy estünk be, mert betegség miatt nem tudott aznap eljönni a család, akit fotóztunk volna.

S bár mindenképpen szerettünk volna idén itt mi is egy fotósorozatot, nem igazán voltunk felkészülve.

Éppen nehéz napunk volt.
Annyira, hogy hajat sem tudtam mosni, és a bölcsiből hazaérve kapkodtam össze pár ruhát magunknak.
Ráadasul kifogtunk egy jó zsúfolt napot az ültetvényen (az előző heti rossz idő miatt torlódtak a fotózások).

Így aztán az idillünk cseppet sem volt adott.
Mégis ahogy csetlettünk- botlottunk (én ebben a ruhában szó szerint), mégiscsak úgy éreztem, megélhetjük, ami egykor csak egy futó ábrándnak tűnt.

Néztem a kislányunk ragyogó arcát, ahogy ölelgeti a bazsarózsákat, és arra gondoltam, mennyivel több van most itt ebben a pillanatban, mint ami látszik…

Amikor 4 éve ott álltam a bazsatáblában korántsem volt biztos, hogy a kislányunkkal jövök majd újra vissza.
Annyi év várakozás után csak halványan reméltük, hogy “nagyon kapaszkodik”, ahogy ő szokott fogalmazni.
S nagyon kapaszkodott… minket választott…

Mi pedig egy életen át fogjuk a kezét. Bizakodva, hogy többnyire jól…

Te melyiket választanád? 😊📸Tervezzük számotokra a következő nagyon különleges mini fotózást. Szeretnénk, ha igazán a ti ...
21/05/2026

Te melyiket választanád? 😊📸

Tervezzük számotokra a következő nagyon különleges mini fotózást.
Szeretnénk, ha igazán a ti álmotok valósulhatna meg, így számítunk rátok.

Nagyon kíváncsian várjuk, melyik tematika a legkedvesebb számotokra.

Szavazzatok kommentben a kedvencetek sorszámával!

1. mandarinos fotózás 🍊
2. cseresznyés fotózás 🍒
3. birkás-levendulás fotózás 🐑

Az új mini fotózásokat kismamáknak, családoknak és kis szülinaposoknak, június-júliusra tervezzük.

(A mandarinos és cseresznyés fotózást AI segítségével mutatjuk meg nektek. )

A Fiúgyermekek Világnapja margójára.Lányt sem könnyű nevelni, sőt… de azt hiszem, a fiús anyukákon van még egy plusz fel...
18/05/2026

A Fiúgyermekek Világnapja margójára.

Lányt sem könnyű nevelni, sőt… de azt hiszem, a fiús anyukákon van még egy plusz felelősség.
Nem azért mert a fiúkkal nehezebb, vagy vadabbak, elevenebbek lennének.
Egyszerűen amiatt, amilyenné vált az évszázadok alatt a világunk.

Odáig is rögös út vezetett, hogy megfogalmazódjon bennünk, és ki merjük mondani:
olyan férfiakat szeretnénk, akik tudnak szeretni, tisztelni, átérezni, és akik nem félnek sem a felelősségtől, sem az érzésektől.
Akikre lehet támaszkodni, miközben jól tudják, hogy a kedvesség nem gyengeség. Sírni pedig nekik is ér!

Akikből nem azért lesz erős férfi, mert mindent magukba fojtanak, hanem mert megtanulnak kapcsolódni önmagukhoz és másokhoz is.

Ez pedig nagyon nehéz.
Nekik is.
Szülőként is.
Hatalmas elvárás.

Nem csupán a berögzült sztereotípiát kell ledönteni, hanem egy teljesen más minőségben gondolkodni.
Egyensúlyt tartani úgy, hogy magunk is sokszor elbizonytalanodunk, mire is lenne igazán szükség ehhez.

Amikor egy család meghitt, bújós pillanatait fotózzuk, mindig reménnyel telik meg a szívünk. Látjuk, hogy a legtöbb helyen elindult, működik a folyamat.

A kisfiúk tudnak bújni, sírni, vigasztalni, közben szabadon felfedezni, versenyt futni az izgalomért, nem a győzelemért, hangosan bele kiabálni a világba, aztán csendben végig hallgatni a másikat. Többnyire persze. 😊

Nem ma, nem egy család, nem egy kisgyerek válthatja meg ezzel a világot. Ez egy lassú folyamat. Buktatókkal. Nem mindig látványos sikerekkel.

Reggel, amikor a kislányunk hosszú idő után először ment bölcsibe, és a kisfiú barátja átölelte, hogy “dejó, hogy itt vagy Médi”, láttam igazán meg, minden apró lépés gyógyít.

🩵Fiús anyukák, hol vagytok?😊

Hogy lehet vajon “jól” nevelni ma egy fiút?

Virágzás naptár fotós szemmel.Tudjuk, imádjátok a virágos fotókat, velünk együtt. Hoztunk nektek egy kis segítséget, hog...
10/05/2026

Virágzás naptár fotós szemmel.

Tudjuk, imádjátok a virágos fotókat, velünk együtt.
Hoztunk nektek egy kis segítséget, hogy mikor, milyen virágokkal tudtok fotózkodni, mert ez az egyik leggyakoribb kérdés, amit kapunk.

Persze az időjárás mindig megviccelhet minket, és ez nem egy mezőgazdasági jelentés, de azért jó kis kapaszkodó nektek. 😉

Kíváncsiak vagyunk, melyik a kedvenc virágos helyszínetek. Írjátok meg! 😊

Ne felejtsd el elmenteni! 😉❤️

🌸Mandula
március közepe

🪻Nárcisz / jácint
március közepe - április eleje

🌸 Japán cseresznye
március vége április közepe

🌷Tulipán
március vége - április eleje

🌼 Gyümölcsfák (alma, cseresznye)
április eleje - április közepe

A barack kicsit korábban virágzik, de a fotózáshoz a cseresznye a legmutatósabb.

🪻 Orgona
április közepe - május eleje

🌸 Bazsarózsa
május

🌺 Bíborhere
április vége-május vége

🪻 Facélia
június (közepe)

🌹Pipacs
május közepe - június közepe

💐Vadvirágos rétek
május vége - július eleje

🪻 Levendula
június közepe - július eleje

🌾 Búzamező (Igen, ez nem virág… de szezonális és népszerű)
június vége - július eleje

🌻Napraforgó
július közepe - augusztus közepe

🌾 Száraz füves mezők / szénabálák
július vége - augusztus vége

Ez a babaváró sorozat egy kis időkapu számunkra.4 éve készült. S most, hogy épp szervezzük a bazsarózsa ültetvényes fotó...
06/05/2026

Ez a babaváró sorozat egy kis időkapu számunkra.
4 éve készült. S most, hogy épp szervezzük a bazsarózsa ültetvényes fotózásokat, elmerültem benne.

Egyrészt mert Enikőéket még abból az időszakból ismerjük, amikor a stúdiónk töltötte be az életünket, és többet fotóztunk éppen bent, mint kint. Ez most fordítva van.

Másrészt az utolsók egyike, ami azelőtt készült, hogy szülők lettünk. S ami egyúttal fenekestül felfordította a Fénylabor működését is.
Nem nagyon beszélünk erről, de még ma is nagyon furcsa, hogy a legtöbbször már nem együtt, hanem külön-külön fotózunk. Hogy még most is sokszor keressük ebben a nem is annyira új működésben, hogy is lesz ez ugyanaz.

Sehogy persze.
Amikor gyerekünk születik, megváltozunk. Senki nem figyelmeztet persze…
Kivé válunk majd? Még utólag is nehéz megmondani.
A régi-új bőrünkben sokáig kényelmetlenül fészkelődünk.
Na, valahogy így volt ez a fotózással is miután megszületett a kislányunk.

Ott a kapujában állva mindennek, másképpen képzeltük.

Zötykölődtünk befelé a föld úton nagyokat nevetve, néha felszisszenve, hogy már megint mibe keveredtünk! Enikő kapaszkodott. Fogtam a pocakom én is nagyon, bár még csak mi tudtuk Zolival, miért.

Alig vártuk, hogy meglássuk végre ezt a varázslatos bazsa tengert! Akkor még nem nyitották meg a fotózkodni és kíváncsiskodni vágyók előtt. “Miénk” volt egy kis időre ez az egész meseföld.

Ma is mosolyt csal az arcomra az a felszabaditó és mesebeli élmény, amit itt két kisbabát várva élhettünk át.

Idén pedig végre visszatérünk majd ismét hármasban, csak mostmár egy “nagylány” kezét szorítom majd a pocakom helyett… Hazafele meg egész biztos, hogy egy hatalmas csokor bazsát, ahogy a lányunkat az ismerem…

A “most” ugyan teljesen más, mint “akkor” képzeltük, de a váratlanság késztet bennünket leginkább fejlődésre. Más emberek vagyunk talán, mint akkor. Más fotósok is. Másnak lenni viszont mindig azt jelenti, hogy valamivel többek lettünk. Jóval, rosszal? Mindegy is. Gazdagabbak 4 év érzéseivel, leckéivel, ajándékaival.

Remélem, minél többen jöttök idén ti is velünk.

Már kinyitott a bazsa föld! 😉💕

Sohasem olyan, ahogy képzeltük… Mindannyian másképpen, más pillantban válunk anyává.  Amikor a kis embrió annyi küzdelem...
03/05/2026

Sohasem olyan, ahogy képzeltük…

Mindannyian másképpen, más pillantban válunk anyává.

Amikor a kis embrió annyi küzdelem után a méhünkbe kerül, csak bámuljuk az ultrahangot. Aztán annyira óvatosan sétálunk, mintha a világ legtörékenyebb kincsét óvnánk. És így is van.

A negatív tesztet a kukába hajítva, dühösen, sírva, az egész világot igazságtalannak érezve.

Az első pozitív teszt eufóriájában, amikor remegő kézzel nézzük a két csíkot..

Amikor majd kiesik a szívünk, úgy nyúlunk a telefonért, mert lehet, egy baba ránk vár, és egyszerre rohannánk és félünk, tudjuk-e úgy szeretni… aztán magunkhoz öleljük, beleszippantunk, és tudjuk, tudjuk…

Amikor először ficánkol a monitoron… szúrkál, rúg… nyomja a húgyhólyagunkat…

Amikor az egész világ elnémul. Megbénulunk. Megnyílik egy másik dimenzió, amiben csak üresség van, sötét, mázsás súlyú, maró… és ő nem mozdul többet. Anyák maradunk.

Amikor először találkozunk vele és biztosak vagyunk benne, hogy utálni fog, de eljön az a pillanat, hogy éjszaka nekünk kiált, “Gyere ide!”.

Amikor egy újabb átvirrasztott éjszaka után ülünk az ágyban. Ránk néz, és mintha el is mosolyodott volna, és már nem is vagyunk fáradtak… Megértjük: ilyen Anyának lenni.

Amikor kimondják a diagnózist, de mintha nem is hozzánk beszélnének. Az agy lezár, kapaszkodót, kiutat keres, aztán felfogjuk… minden más lesz.

Amikor a századik sikoly után, vagy az egyszerre zajos és furcsán csendes műtő lámpájánál felbukkanva egyszercsak megpillantod ŐT…

Akárhogyan történik, bizonyos, hogy soha többé nem leszünk egyedül, innentől MI vagyunk.
Egymást választottuk.
Akár békében, akár harcban, örökre összeköttettünk.

… és egész biztosan nem olyan anyák leszünk, mint amilyennek megálmodtuk magunkat… mert az idealizált anya nem létezik.

Bárhogy is alakul az anya-sorsunk, a legtöbb érzés, amit átélünk, legyen az a felfoghatatlan szeretet, a zokogásba fulladó kimerülés, a büszkeség, a bizonytalanság, a merengve csodálás, a rettegés, hogy elveszítjük, a szorongás, hogy mi magunk ártunk neki, a sokszor egyedül cipelt FELELŐSSÉG, egyformává tesz bennünket, Anyákat.

Akár boldogan ünnepelsz, akár ez a mai fájdalmas nap, ölelünk!

Mesélj, hogy vagy!? ❤️

Na, mi a MUNKÁNk? Biztos? Annyiféle munkakörünk van! Persze mind közül a legnehezebb szülőnek lenni…Egyébként éppen ettő...
01/05/2026

Na, mi a MUNKÁNk?
Biztos?

Annyiféle munkakörünk van! Persze mind közül a legnehezebb szülőnek lenni…
Egyébként éppen ettől a sokszínűségtől izgalmas a fotós szakma. Szóval nyugodtan találjatok ki nekünk mindenféle kihívást. Abból baj nem lehet. 😄

Nektek milyen rejtett szakmáid vannak?


A képek persze AI-al készültek, de nem mind. 🙂

Annyi, de annyi élmény és emlék sűrűsödött ebbe a 2 anyák napi fotózás napba, amíg egyetlen szabály volt: egymást nagyon...
28/04/2026

Annyi, de annyi élmény és emlék sűrűsödött ebbe a 2 anyák napi fotózás napba, amíg egyetlen szabály volt: egymást nagyon, de nagyon össze kell kenni! 🎨🫟

Komolyan gondolkodunk, hogy meghirdetünk még egy alkalmat…

Mit szóltok?

Cím

Budapest
Budapest

Telefonszám

+36303756455

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Fénylabor - szeretet képek új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Fénylabor - szeretet képek számára:

Megosztás

Kategória