09/09/2025
Ma ei osanud arvata, et satun sünnitust pildistama… kuid elu üllatas. ✨
Kui Laura selle idee välja käis, ütlesin kohe „jah“, kuigi sisimas tundsin veidi hirmu. Olin sünnitusi ainult filmidest näinud – suur kisa ja draama. Aga teadsin, et saan hakkama kõigega, mis mind ees ootab.
Siis saabuski öö, mil sain kõne: „Getter, nüüd on aeg liikuma hakata. Sünnitegevus on alanud.“
Hüppasin voodist välja, adrenaliin möllas ning asusin teele. Täiskuu, selge tähistaevas ja põldudel õrn udu. Milline imeline öö sünnituseks. Kogu protsessi jooksul olin nii keskendunud iga hetke tabamisele. Kõik oli nii uus ja põnev. Tunnid möödusid silmapilgul.
Mõni tund hiljem hakkasin koju sõitma, oli suvine hommik, päevavalgus juba õrnalt piilus. Mu peas oli ainult üks mõte: „Vau… kui ilus ja kui teistmoodi.“ Teadsin kohe, et see oli minu sünnifotograafia tee algus.
Magasin paar tunnikest ning siis võtsin pildid ette. Mind valdas sügav rõõm ja tänutunne. Olla ruumis, kus sünnib uus elu – seda ei saa sõnadega kirjeldada. 💛
Nii tänulik Laurale usalduse eest! Ning aitäh imetoredale ämmaemand Siirile ja doula Fretale – tõeline dream team!
Ma ei jõua ära oodata järgmisi sünnilugusid, mida jäädvustada. ✨