Meie maaelu piltides

Meie maaelu piltides Leht, kuhu lisan pilte/videosid enda ja oma pere tegemistest maal. Ehk siis ühendan enda kaks suurt lemmikut- maaelu ning fotograafia. �

Need esimesed avamaa maasikad on ikka eriti pirakad. 🍓Ma isegi ei hakka mainima, kui magusad ja mahlased need on. Aga no...
19/06/2026

Need esimesed avamaa maasikad on ikka eriti pirakad. 🍓

Ma isegi ei hakka mainima, kui magusad ja mahlased need on.

Aga no see korjamine..

Eelmine päev käisime uudistamas, kas on juba punetavaid marju..

Oli ikka aga lisaks neile oli erinevate vagude vahel 8 rästikut ja nastikut..

Kes ütles, et nad koos ei elutse?

Vagude vahel olev põhk meelitab nad vist kohale.

Suured lapsed arvasid, et nemad maasikaid korjama sinna ei lähe. 😀

Meie paneme vagude vahele minnes jalga kummikud ja pikad püksid..

Nohm, ei ole tore.

Aga selleeest on meil eriti ökod maasikad. 😀

Madudega ja puha.

Kui plaan on põldu laiendada, siis ei kasuta enam põhku.

Jätame piisavalt laiad vahed, et murutraktoriga niita saaks.

Jällegi, õpime oma vigadest. 😉

Mis on teie jaoks õnn?Minu jaoks on see, kui südaööl tuled saunast.Sisemus alles tuksub.Viskad batuudile end mõnnakaga p...
18/06/2026

Mis on teie jaoks õnn?

Minu jaoks on see, kui südaööl tuled saunast.

Sisemus alles tuksub.

Viskad batuudile end mõnnakaga pikali.

Üks põnn üritab sind oma jutuvadaga lämmatada. 😀

Seletab maast ja taevast ja tähekestest ja vares Vaagust.

Sääsk naksab kintsust.

Linnud laulavad eemal metsatukas.

Lihtsalt vedeled batuudil ja naudid hetke.

On pilves ja jahe ning vihma tibutab.

Taevas on pilvine.

Lõpuks saabub ka Alan saunast.

Pisike põnn kamandab ka tema batuudile istuma.

Nii me seal istume ja räägime maailma asjadest.

Naudime hetke.

Sellistel hetkedel ei ole mitte midagi negatiivset, mis muidu hinge kriibib.

On õnn kogeda selliseid hetki!

Juba jookseb põnn mööda õuet oma mullitajaga.

Siis pakub nähtamatut piima ja praekartulit.

Ja jällegi..

Kell on veidi üle südaöö.

Aga kui seltskond on hea, siis mis rolli mängib kell?

Naudi hetke ja veeda seda oma kõige kallimatega!

Lihtsates asjades on võlu!

Teeme nii, et täna on Tänulikkuse Neljapäev! ♥️Ütle, mille eest sa täna tänulik oled?Ma teen algust.•Ma olen tänulik, et...
18/06/2026

Teeme nii, et täna on Tänulikkuse Neljapäev! ♥️

Ütle, mille eest sa täna tänulik oled?

Ma teen algust.

•Ma olen tänulik, et mul on nii sõbralikud ja toredad lapsed!
•Ma olen tänulik, et mu lastel on nii hea isa!
•Ma olen tänulik, et mul on mees, kes läheb kõigi mu hullustega kaasa ja aitab mul neid teostada!
•Ma olen tänulik, et mu lastel on nii hea vanaema ja mul ema!
•Ma olen tänulik, et oleme kõik terved!
•Ma olen tänulik, et meil on koht, mida nimetada koduks!
•Ma olen tänulik, et meid ümbritsevad nii toetavad sõbrad, tuttavad ja sugulased!
•Ma olen tänulik, et mul on nii suur jälgijaskond.
•Ma olen tänulik, et mu jagatav sisu läheb nii paljudele korda!
•Ma olen lihtsalt tänulik, et kõik on hästi!

Meil kõigil on palju, milles eest tänulik olla!

Ärme unusta seda. 🩵

Kui rehvid, siis Brand Motors - autoremont/rehvitööd'ist❗️
17/06/2026

Kui rehvid, siis Brand Motors - autoremont/rehvitööd'ist❗️

Lai valik uusi rehve: www.brandrehvid.ee
Väljavalitud rehvid paigaldame teie sõidukile aadressil: Betooni 2a/1, Tartu.
Tel. 5865 6556

Puhkus on see, kui saan peale kaheksat oma põnni autosse pakkida ja koos kase oksi koguma minna.Kui saab kulgeda, kella ...
17/06/2026

Puhkus on see, kui saan peale kaheksat oma põnni autosse pakkida ja koos kase oksi koguma minna.

Kui saab kulgeda, kella vaatamata.

Tema on ainuke kaaslane, kes veel oksi koguma tuleb.

Ta teab, et vihtade eest saab palju raha ja siis saab palju jäätist. 😀

Ta ei kasuta sõna viht.

Ta ütleb, et see on "Atša!"

Sest noh viheldes vihud ju ikka atša ja atša.

Nüüd on kombeks, et kui kogume oksi, siis mingi aja otsime ka metsmaasikaid.

Tegime tänaseks saunaks ka uue viha.

75% pihlaka oksad ja ülejäänud tamm.

Meil täna on null vett sest pumpasime Alaniga kaevu tühjaks ja puhastasime põhja.

Aga kui mul on saun, puud ja räästavesi siis ma hätta ei jää.

Saun sooja ja lavale suur tünn, kuhu vedasin räästavett.

Ja kui saun on piisavalt kuum, soojeneb ka veidi vesi ka saab kausipesu kenasti tehtud.

Vot selle kõige nimel oligi maja vaja.

See annab mulle vabaduse ja ma saan kõigega hakkama! 🩵

Aga nüüd pugin oma ahjusooja koduse saia koos aiamaalt nopitud sibulaga ära ja läheme Adelitaga koera jalutama.

Sest noh, mis vahet on, mis kell on.

Nii nii natukene veel! 🍓Esimesed maasikad põllul punetavad.Paar päikselist päeva ja hakkab tulema.
17/06/2026

Nii nii natukene veel! 🍓

Esimesed maasikad põllul punetavad.

Paar päikselist päeva ja hakkab tulema.

Täna võin rahulikult öelda, et kordaläinud päev on olnud.Taastasin vana vaarika peenra. Esialgne vaatepilt on viimasel p...
16/06/2026

Täna võin rahulikult öelda, et kordaläinud päev on olnud.

Taastasin vana vaarika peenra.

Esialgne vaatepilt on viimasel pildil.

Mitte täies ulatuses aga piisavalt, et lapsed suvel mõned marjad saaksid.

Vaarikaistikud on nii kallid..

A ma kaevasin eelmiselt aiamaal laiali ajanud istikud ise välja.

Paarkümmend taime said ritta.

Ja ka see peenar sai Groundly hakkepuiduga multšitud.

Suur töö sai tehtud ja varsti naudime marju. ♥️

Pole sada aastat juba saia küpsetanud. 🥖Aeg oli see viga parandada.Pool pere fännab singi-juustu saia ja teine pool klas...
15/06/2026

Pole sada aastat juba saia küpsetanud. 🥖

Aeg oli see viga parandada.

Pool pere fännab singi-juustu saia ja teine pool klassikalist saia.

Järelikult tuleb mõlemat teha.

Suure kiirustamisega unustasin singi-juustu saiale kanepiseemneid lisada.

Aga pole viga.

Maitsev on see nii ehk naa.

Seemnetega muidugi on veel parem.

Ja täidisega me ei koonerda. 😉

Tavaline pärmitaigna sai.

Millal viimati saia küpsetasid?

Nagu öeldud, ma pole suur väetaja.Aga looduslike variante proovin meeleldi.Mingi aeg tagasi viskasin ämbrisse nõgeseid, ...
14/06/2026

Nagu öeldud, ma pole suur väetaja.

Aga looduslike variante proovin meeleldi.

Mingi aeg tagasi viskasin ämbrisse nõgeseid, valasin vee peale ja nii see leotis ligunes.

Mingi aeg viskasin peoga tomatilehti/kasve ka hulka.

Eile sadas korralikult ja polnud kahju vihmavett ära raisata.

Umbes liitrike leotist kastekannu ja vesi hulka.

Sai väetatud suur kasvuhoone ja pisike ning lisaks veel amplid ka.

Kahju see neile ei tee, saab vaid head teha.

Et taimed hea kasvuhoo sisse saaksid ja lämmastik paneks rohelise osa vohama.

Mul oli kindel plaan silme ees, et milline saab olema mu kastimajanduse platsike.Kastid olid täidetud ja kasvasid aga no...
14/06/2026

Mul oli kindel plaan silme ees, et milline saab olema mu kastimajanduse platsike.

Kastid olid täidetud ja kasvasid aga no see pappidega täidetud ümbrus nägi välja kõike muud, kui ilus. 😕

Ja siin kohal tuligi appi mulle Groundly

Nende tootevalikus on nii männikooremultši kui ka lehtpuuhaket.

Saad osta nii lahtiselt, näiteks auto järelkäruga kui ka suurte bigbag kottidega.

Muidugi võid ka kauba koju tellida!

Ladu asub neil Viljandimaal.

Nende valikust leiad veel kvaliteetseid haljastusmaterjale:

Sõelutud muld, liiv, purukruus, kruus, killustik ja paekivisõelmed – kõik vajalik aiatöödeks ja maastikukujunduseks.

Lisaks pakuvad nad haljastustöödega seonduvaid teenuseid nagu miniekskavaatori rent, terrasside ehitust ning üldisi haljastustöid.

Mulle saabus koju kärutäis lehtpuuhaket.

Minu taimekastid on veidi robustsed, looduslikud ja viimistluseks oligi ainuõige variant puuhaket kasutada.

Ja olgem ausad.

Selline üsna lihtne asi andis peenramaale väga palju juurde!

Üldine mulje muutus märgatavalt!

Ja no aias saab multši väga erinevates kohtades ju kasutada.

Ikka selleks, et silmale oleks kena, rohimist oleks vähem ning ka kastmist oleks vähem.

Viska pilk peale:

https://groundly.ee/

Postitus sündis koostöös.

Address

Kuninga 20
Pärnu
80010

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Meie maaelu piltides posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Meie maaelu piltides:

Share