15/03/2026
ZIMNÍ GERLACHOVSKÝ ŠTÍT (2.655 m.n.m.)
Byl to další z mých několikaletých cílů a snů. V létě není výstup na Gerlach až tak těžký, ale v zimě, to je jiná. A teď sekonečně všechno sešlo. Sehraný tým, dobré počasí a příznivé sněhové podmínky (lavinovka č.1) 🙂
Za tmy start z Vyšných Hágů (1.100 m.n.m.) k Batizovskému plesu (1.884 m.n.m.) a poté Batizovským žlabem na samotný vrchol a zpět.
Dobrá práce, parťáci, Martin Ptáček, František Kolínek a Miroslav Tlašek 👍