03/07/2023
Ahoj Přátelé. Jelikož jsem se na poslední chvíli rozhodnul jet s kamarády v Srpnu do Chorvatska na Jawách, tak jsem koupil ČZ 125/453 s TP a motorem 175/450, protože jsem si doted nebyl schopen rozšířit řidičák z A1 na A2. Problém je že motorka co jsem koupil se u majitele jevila motoricky uplně v pořádku, nicméně po ujetí asi 60 KM v zátěži jsem zjistil že je motor úplný šrot a někdo na němu minulému majitely odvedl opravdu špatnou GO. Aktuálně vyskakuje 3tí rychlostní stupěn a klikovka má zničené oba čepy a ložiska, tudíž už motor šíleně tarokuje a vlivem házivosti čepů není možné seřídit zapalování. No ale proč vám to sem píšu Jelikož všichni mí kolegové pojedou na Jawách 250 a 350 tak bych s nimy chtěl držet bezproblémové tempo a už nechci vrážet peníze do motoru 175cc, tak se obracím na vás dobří lidé, zda se vám někomu doma nepovaluje nebo neznáte někoho kdo má motor ČZ 250/455. Motor nemusí byt kompletní. Stačí ve stavu kdy nebude mít víka spojky a zapalování, spojkový koš a samotné dynamo. Nutnost je samozdřejmě hlava a válec a alespoń trochu slušná klikovka a hlavně aby na klikovce bylo primární kolečko pohonu spojkového koše. GO si na motoru udělám sám. Ideální by bylo kdyby se motor nacházel ve ZLínském kraji, nejdále pak asi v okolí Brna nebo kdyby byl majitel ochoten motor poslat. Přikládám zde ilustrační fotku. Motoru. Díky za váš čas.