Radosti od Kati

Radosti od Kati Rodiny, páry, svatby. Doma i venku, přirozeně a bez tlaku. Nemusíte mít zkušenosti, provedu vás. Praha Letňany & ČR.

Na skvělé lidi mám štěstí, ale že budou oba i od nás z Karvinska, to už moc často netrefím 😁Tyhle dva (skoro tři) jsem v...
09/07/2025

Na skvělé lidi mám štěstí, ale že budou oba i od nás z Karvinska, to už moc často netrefím 😁

Tyhle dva (skoro tři) jsem vzala na svoje oblíbené místo v Letňanech – máme tam hezky zarostlé pěšinky a kousek od nich i pole (asi ječmen?). Nejhezčí to tam je těsně před západem, když svítí příjemné měkké světlo. Takže krásné barvy a vyhlazená pleť!

Není to jen focení, je to o uchování toho krásného období plného očekávání a těšení se.

Kdy jste ještě jen vy dva. Na randíčku (možná posledním na nějakou dobu 😅). Užijte si to. Jednou tyhle chvíle třeba ukážete tomu človíčkovi, který tady ještě není vidět, ale už k vám patří.

Tak co, přijedete za mnou na tohle moje krásné místo? Nebo máte svůj oblíbený kousek přírody? 🌿

Blackout. 🖤 Já si to užila. A víte proč?Připomnělo mi to ty dny, kdy jsem byla malá a vypadl nám proud. Pamatuju si na j...
07/07/2025

Blackout. 🖤 Já si to užila. A víte proč?

Připomnělo mi to ty dny, kdy jsem byla malá a vypadl nám proud. Pamatuju si na jeden den — byl večer, venku už byla tma a najednou černo. Nic nejelo. Všichni přestali všechno dělat, bez elektřiny to nešlo. Nejela televize ani počítač. A byla tma, tak se toho moc dělat nedalo.

🕯️ Sprchovat jsme se museli za svitu svíčky a pak jsme si lehli všichni do postele, jak už dlouho ne (už jsem chodila do školy a spala ve vlastní posteli) — a jen tak jsme si povídali. Je to jedna z mých nejšťastnějších chvilek.

A když byl teď blackout a přestala fungovat elektřina — dokonce se mi nešlo ani nikam dovolat — měla jsem z toho tak trochu radost. A trochu starost. Vyběhla jsem ze dveří zjistit, jestli se někomu ze sousedů nestalo něco podobného. A v průběhu pár hodin jsem postupně zjišťovala, co se stalo a kde všude. Bez internetu a telefonu!

Když jsem šla do školky pro syna, všude bylo plno lidí na ulici. Nevypadali vyděšeně, ale bylo jich tam víc než obvykle — povídali si. Anebo jsem si to už vsugerovala.

Pak mě ale zamrzelo, když to zase nahodili. Mohlo to být hezké ještě o chvilku déle. A mě napadlo, že to naše focení je takový malý blackout — najednou neřešíte telefon, počítač, práci, úklid… prostě tam jen jste spolu.

Třeba na to naše společné focení jednou budete vzpomínat stejně, jako já na ty moje časy bez elektřiny. To by byla ta pro mě největší odměna. :)

A jak jste ho prožili vy?

Líbí se vám focení se zvířaty jako na venkově? Mně hrozně. A nemuseli jsme ani nikam na venkov. Udělejte mi (si) radost ...
21/06/2025

Líbí se vám focení se zvířaty jako na venkově? Mně hrozně. A nemuseli jsme ani nikam na venkov. Udělejte mi (si) radost a pojďte se mnou za kozami a slepicemi :))

Nebudu lhát – tohle místo mě lákalo už dlouho.Ale mnohem radši fotím tam, kde to má pro vás smysl. Kde je to prostě “vaš...
04/06/2025

Nebudu lhát – tohle místo mě lákalo už dlouho.
Ale mnohem radši fotím tam, kde to má pro vás smysl. Kde je to prostě “vaše”.

A tohle místo jejich příběh krásně doplňuje – tráví tu společné chvíle a jeden z nich tu dokonce pracuje. Tady to prostě mělo být.

Čekáte miminko?Těhotenské focení je nejlepší naplánovat mezi 28. a 36. týdnem – bříško je už krásně vidět, ale ještě se ...
27/05/2025

Čekáte miminko?

Těhotenské focení je nejlepší naplánovat mezi 28. a 36. týdnem – bříško je už krásně vidět, ale ještě se cítíte dobře.

Fotit můžeme venku – při západu slunce, v přírodě na osvědčeným místech, ve městě nebo tam, kde to máte rádi vy. A nebo u vás doma, v klidu a pohodlí. Obojí má své kouzlo.

Na sebe si vezměte něco jednoduchého, v čem se cítíte dobře a hezky. Neutrální barvy, volné střihy, které zvýrazní bříško. Pokud chcete, můžete si vzít víc outfitů nebo nějaké drobnosti pro miminko.

Focení může být jen o vás. Nebo s partnerem. S rodinou. S kýmkoli, koho chcete mít po boku. Ale jestli po takových fotkách toužíte, nečekejte, až se ostatní přidají. Udělejte to. Pro sebe. 🤍

PS: Tohle focení proběhlo jen pár dní před porodem. A šaty? Výrazné barvené. 😁 Ale přesně o tom to je – být sami sebou, i když to není úplně podle doporučení.

PS2: Ty šaty celé těhotenství krásně podtrhly, jsou boží.

U nás doma ráda chytám sluneční světlo očima, někdy zase srdcem a někdy ho skrz objektiv na chvíli zastavím a uchovám. ☀...
23/05/2025

U nás doma ráda chytám sluneční světlo očima, někdy zase srdcem a někdy ho skrz objektiv na chvíli zastavím a uchovám. ☀️

Ráda takové světlo zachytím i u vás doma.
Nejkrásnější a nejměkčí světlo vrhá vycházející 🌅 nebo zapadající 🌇 slunce – záleží ale na tom, na kterou stranu máte okna. I obyčejné ráno nebo klidné odpoledne se díky němu může proměnit v kouzelnou vzpomínku.

U nás mám nejradši to večerní zapadající, které rozsvítí a zahřeje jinak tmavší části bytu.

📸 Máte chuť zachytit kousek vašeho každodenního světla? Napište, dorazím až k vám. :)

protože :))

Už víte, že chcete vyfotit s rodinou, ale nevíte, jestli doma nebo venku? Shrnula jsem výhody a nevýhody obou variant.🌿 ...
09/05/2025

Už víte, že chcete vyfotit s rodinou, ale nevíte, jestli doma nebo venku? Shrnula jsem výhody a nevýhody obou variant.

🌿 Focení venku
✔️ Výhody:
• přirozené světlo a příroda nebo město má svou vlastní atmosféru
• Fotím na osvědčených lokalitách nebo tam, kde to znáte
• Děti můžou volně běhat, zkoumat – přirozený pohyb je nejlepší zábava

⚠️ Nevýhody:
• Jsme závislí na počasí
• Můžete se vy nebo děti zašpinit (což může být součástí skvělých momentek:)
• Není to úplně ideální, pokud máte miminko (dá se to vyřešit třeba dekou nebo ho můžete nosit)

🏠 Focení doma
✔️ Výhody:
• Známé prostředí, kde se vy i vaše děti cítíte v pohodě
• ideální s miminkem – krmení i přebalování bude snadnější a pohodlnější
• Nemusíte nikam chodit, přijedu za vámi
• Na fotkách zůstane i kousek vašeho domova – jednou vám připomenou, jak jste tehdy žili

⚠️ Nevýhody:
• Jsme limitováni světlem – uvnitř bývá méně přirozeného světla než venku
• Příprava prostředí je na vás – jak si to přizpůsobíte, uklidíte

Moje doporučení?
Ve většině případů doporučuju focení venku – klidně i obyčejná procházka, zajít na zmrzlinu, do oblíbeného parku.

Doma doporučuju fotit, pokud máte novorozence nebo pokud toužíte zachytit to, jak skutečně žijete – snídaně, rituály, společné činnosti, všechny tyhle krásné obyčejnosti budou mít za pár let nevyčíslitelnou hodnotu. ⭐️

Tuhle rodinu jsem fotila už dvakrát venku, tak se focení doma nabízelo jak změnou prostředí tak i narozením mladšího sourozence.

Tak k čemu se přikláníte vy? Doplnili byste do porovnání ještě něco? :)



Doma je místo, kde se miminko cítí v bezpečí. A já měla tu čest být u toho s foťákem v ruce. :))Přijela jsem za touto ro...
04/05/2025

Doma je místo, kde se miminko cítí v bezpečí. A já měla tu čest být u toho s foťákem v ruce. :))

Přijela jsem za touto rodinou domů, kde jsme měli dost času na všechno, co bylo potřeba. Asi dvě hodiny bez spěchu, s prostorem na přebalení, krmení, objímání. Většinu času bylo tohle čtrnáctidenní miminko v náručí – protože právě tam to dává největší smysl.

Taky byste chtěli své miminko zachytit, ale představa balení, odjezdu a zvládnutí všeho na čas vám přijde vyčerpávající? Tak nemusíte.

Přijedu k vám domů a vy budete mít vše, co potřebujete, po ruce a spoustu času na všechno, co se může přihodit. Protože to tak je – děti se nestarají, že je nějaké focení. Prostě jsou. 🌱

V den focení má pršet – co teď? Dá se termín přesunout? Jedna z nejčastějších otázek. Jak to mám já:✨ Mrholí? Nevadí.Něk...
25/04/2025

V den focení má pršet – co teď? Dá se termín přesunout? Jedna z nejčastějších otázek. Jak to mám já:

✨ Mrholí? Nevadí.
Některé z mých nejoblíbenějších snímků vznikly právě v jemném dešti – má to svoji romantickou atmosféru, světlo je měkké a okamžik často ještě silnější. (Jako na těchhle fotkách)

📅 Chcete raději počkat?
Termín můžeme posunout. Někdy se prostě necítíte na risk, obzvlášť s malými dětmi nechcete nechat nic náhodě a to je úplně v pořádku.

🏡 Chcete mít jistotu?
Vyfotím vás doma. Tam nás nic nepřekvapí. A má to svoje výhody – vaše zázemí, klidné prostředí, pohodlí pro děti i vás.

☀️ A v létě?
V létě se někdy vyplatí počkat až do poslední chvíle. Hned po bouřce, kdy je vzduch čistý, světlo měkké a obloha dramatická, mají fotky atmosféru, kterou žádný slunečný den nevykouzlí.

Zvuk padajících kapek a ta vůně po dešti, já to zbožňuju.. za ty promočený boty to stojí! 🌧️

Jaro je moje oblíbená (pylová) sezóna. Přináší víc světla, tepla, víc radosti, víc chuti zachytit to všechno kolem i v n...
21/04/2025

Jaro je moje oblíbená (pylová) sezóna. Přináší víc světla, tepla, víc radosti, víc chuti zachytit to všechno kolem i v nás.

Chcete mít taky pár rozkvětlých snímků? Napište si do zprávy.

Adresa

Letňany
Praha

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Radosti od Kati zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Radosti od Kati:

Sdílet