Fotím lidi

Fotím lidi Fotím lidi s radostí a vášní. Už při focení je vedu ke znovuobjevení víry ve vlastní krá

27/02/2026
VZPOMÍNKA NA LOŇSKÉ LÉTOFoceno v horném letním dni.Pojď uděláme nějaké fotky klidné, letní, jednoduché. Vojta Violinist ...
27/02/2026

VZPOMÍNKA NA LOŇSKÉ LÉTO

Foceno v horném letním dni.
Pojď uděláme nějaké fotky klidné, letní, jednoduché.

Vojta Violinist a Ka

FOTÍM LIDI, KTEŘÍ SE MAJÍ RÁDIDo poslední chvíle jsme nevěděli, zda bude pršet či nikoliv. Všichni, jsme počítali s tím,...
29/10/2025

FOTÍM LIDI, KTEŘÍ SE MAJÍ RÁDI

Do poslední chvíle jsme nevěděli, zda bude pršet či nikoliv. Všichni, jsme počítali s tím, že může být deštivo a ošklivo, jako předchozí dny. Maminka nevěsty se ujišťovala zda počítám i s mokrou verzí svatby. Všichni jsme byli napjatí, jen nevěsta se mi zdála v klidu. Prostě bude hezky.

A bylo. Nejen počasím, ale lidsky, příjemně, srdečně a veselo, jak má na správné veselce být.

Moc ráda fotím svatby, kde je to právě takto.
Tak hodně štěstí 🍀🍀🍀.

Tuhle dámu potkávám občas v Ostravě a když mám štěstí, tak mám u sebe zrovna foťák. :-) Vždy je nádherně oblečená.
02/07/2025

Tuhle dámu potkávám občas v Ostravě a když mám štěstí, tak mám u sebe zrovna foťák. :-) Vždy je nádherně oblečená.

SHÁNÍM DÍTĚ VE ŠKOLKOVÉM VĚKU NA FOCENÍSháním dítko ve školkovém věku na promo focení. Zn. spěchá. Pokud máte prosím poš...
15/04/2025

SHÁNÍM DÍTĚ VE ŠKOLKOVÉM VĚKU NA FOCENÍ

Sháním dítko ve školkovém věku na promo focení. Zn. spěchá. Pokud máte prosím pošlete mi fotku vaší ratolesti do soukromé zprávy. Ozvu se vám.

Jedná se o TPF focení. Fotky budete mít zdarma a já je budu mít pro prezentaci své práce.

Pište prosím co nejdříve :-)

S přibývajícím časem se portfolio mých foto-zkušeností rozrůstá. Vybrala jsem pár fotek, které udělaly radost mi a také ...
01/04/2025

S přibývajícím časem se portfolio mých foto-zkušeností rozrůstá. Vybrala jsem pár fotek, které udělaly radost mi a také mým klientům.

:-)

DÁREK Z NEBETahle fotka mne dojala a přiměla k zamyšlení. Tentokrát jsem zachytila někoho jiného než člověka. I když lid...
19/03/2025

DÁREK Z NEBE

Tahle fotka mne dojala a přiměla k zamyšlení. Tentokrát jsem zachytila někoho jiného než člověka. I když lidé jsou v mém hledáčku většinou.

Zrovna nedávno jsem přemýšlela o tom, kolik úsilí a snahy musí člověk vynaložit, aby si svět /myšleno potenciální zákazník/ všimnul, že fotograf existuje. Musí své fotky stále vystavovat na fb, ideálně každý den dát nějakou fotku do stories, bez instagramu se nedá vlastně fotograficky žít, musí stále vymýšlet strategie jak se zviditelnit, trávit hodiny na workshopech a kurzech, aby byl stále lepší a také věděl co zrovna teď frčí. Pokud možno také vystavovat a být viděn na fotoakcích. No a pak mít samozřejmě senzační fotky, které všichni chtějí. :-)

Je toho dost a často se mi stává, že u mne pokulhávají některé z výše uvedených aktivit. Něco se mi vyloženě dělat nechce a něco prostě nestíhám. Ať už z důvodu vytížení nebo přetížení, nebo třeba i lenosti. Myslím, že spolu tahle trojce úzce souvisí.

A pak si tak stojíte doma v kuchyni a z nebe vám spadne přímo před oči tento tyrkysový zázrak. Nevěřícně na něj zíráte a v hlavě vám běží zda stihnete doběhnout do kanceláře pro foťák. Zda na vás tenhle dárek počká. Opatrně se odtahuju od okna, abych ho nevyplašila je ode mne necelé dva metry. Peláším do kanceláře, abych zjistila, že mám zrovna nasazený nevhodný objektiv.

Vyřknu nějaké ostré slovo a snažím se rychle a bezpečně nasadit správný objektiv. Neupustit ho a hladce zacvaknout závit do foťáku. Peláším ke kuchyňskému oknu a jakmile jsem v úrovni okna, pomalinku vystrčím hlavu skrz okenní rám. Ledňáček tam sedí, čechrá si peří a skoro ho slyším jak mi mentálně říká: "Už jsi tady? Tak jdeme na to, foť a užívej si to."

V pohodlné pozici opřená o kuchyňskou linku v teple a bezpečí svého domova cvakám jednu fotku za druhou a čekám až ten přírodní drahokam správně otočí hlavu do světla.....stalo se.

Ještě dlouho sedí na dřevě a dívá se střídavě do kuchyně a do vody. A já už nefotím. Přemýšlím nad tím, že občas přijde chvíle, kdy v životě člověk nemusí udělat nic, nebo jen velmi málo a získá velmi hodně. Uvědomit si, že je tu i možnost upustit od úporného snažení a překonávání limitů. A jen tak být. V tichu, klidu a všímavosti.

A diamanty přiletí samy.

Přeji hodně klidu vám všem.

Foto: Renáta Veselská, Ledňáček říční,
foceno přes kuchyňské okno :-)

Focení pro školyZabývám se nejen školní fotografií, která zůstane studentům jako památka na jejich studentská léta, ale ...
03/03/2025

Focení pro školy

Zabývám se nejen školní fotografií, která zůstane studentům jako památka na jejich studentská léta, ale pro školy fotím také fotografie, které prezentují jejich učební obory. Fotoprezentace oboru, by mělo být to první co nový uchazeč o studijní obor uvidí. Fotky, které rámcově zachycují co obor obnáší a zda je to pro něj to pravé, co v životě dělat chce. U většiny lidí obrazový vjem předčí psaný text a uchazeč si ho pamatuje snáze.

Zde focení pro Masarykovu střední školu zemědělskou a přírodovědnou v Opavě. Studijní obory Agropodníkání, Chemik, Zemědělec, Přírodovědné lyceum a Zahradník.

Mám velkou úctu k zemědělcůmV loňském roce mne oslovila nadnárodní firma, abych nafotila jejich zákazníky v jejich praco...
29/01/2025

Mám velkou úctu k zemědělcům

V loňském roce mne oslovila nadnárodní firma, abych nafotila jejich zákazníky v jejich pracovním prostředí. Hodně mne to bavilo a uvědomila jsem si, jak náročná práce zemědělství je a jak málo vděku se v naší zemi zemědělcům dostává.

Fotila jsem v období, kdy probíhaly žně. Mnozí z nich byli na poli od rána do večera a to již několik dní za sebou. Protože počasí je neúprosné. Mnozí z nich vstávají brzy ráno, aby se postarali o zvířata. Mnozí z nich se k nim chovají tak, že se jich zvířata nebojí a důvěřují jim. Mnozí z nich pracují opravdu hodně a to každý den, protože zvíře chce jíst i o víkendu, ne jen ve standartní pracovní době. Atd. atd.

Ráda bych tímto příspěvkem vyjádřila, ať už si o zemědělství píše kdokoliv cokoliv, že jsem potkala spoustu velmi pracovitých a příjemných lidí, pro které to není jen práce, ale životní smysl a poslání. A ráda bych jim touto cestou vyjádřila svůj obdiv a vděk za to, že my ostatní si pak můžeme v klidu a kdykoliv zajít do obchodu a to co oni vypěstují a vychovají si koupit.

Vážím si výrobků pocházejících z českých podniků čím dál tím více. Podpořme je prosím, tím že budeme kupovat především jejich produkci.

 MODELS SLAVÍ 5 LET EXISTENCEPrvní část módní přehlídky s modely butiku Glamour z centra Ostravy. Móda pro každou postav...
25/11/2024

MODELS SLAVÍ 5 LET EXISTENCE

První část módní přehlídky s modely butiku Glamour z centra Ostravy. Móda pro každou postavu a každou příležitost s italským šmrncem.

Šelmí vzory, kombinace typů materiálů a nadčasové střihy. To vše najdete v butiku Glamour - italská móda Ostrava na ulici Střelniční v Ostravě.

Adresa

Ostrava
72527

Telefon

+420725658004

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Fotím lidi zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Fotím lidi:

Sdílet

Kategorie